Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
Menu
Porsche Merkezi Bul

Covid 19 Ücretsiz Onarım Garantisi

PORSCHE her zaman yanınızda!

Yeni araç garantisi 1 Mart 2020 – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında biten Porsche’nizin “Onarım Garantisi” 3 ay süre ile ücretsiz olarak uzatılmıştır. Garanti süresinin uzatımı, garanti belgesinde belirtilmiş olan haklardan sadece “ücretsiz onarım hakkı”nı kapsamaktadır. Onarımın garanti kapsamında yapılabilmesi için garanti belgesinde yer alan garanti koşullarının geçerliliği devam etmektedir. Tüketicilerin yasal hakları saklıdır.

Aşağıdaki tabloda uygulamanın kapsamı farklı örneklerle gösterilmektedir.

Porsche, uzatılmış garanti için de aynı desteği sağlamaktadır. Yeni araç garantisi 1 Mart 2020 – 31 Mayıs 2020 tarihleri arasında biten araçlar için daha önceden Porsche uzatılmış garanti satın alınmışsa veya bu tarihler arasında satın alınırsa, söz konusu uzatılmış garanti de 3 ay süreyle uzatılacaktır.

Örnek tablo aşağıdaki gibidir:

Söz konusu ek onarım garantisi ve ek uzatılmış garanti uluslararası geçerliliğe sahip olup, araç el değiştirse de geçerliliğini korumaya devam edecektir.

İlgili onarım garantisi uzatımı 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna istinaden düzenlenen, yasal olarak garanti belgesi ile satılmak zorunda olan mallara ilişkin Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri kapsamında olmayıp, bu garanti imalatçı, satıcı ve üretici tarafından verilen zorunlu garantisi bitmiş olan araçlar için sahibine sadece “ücretsiz onarım” talep hakkı tanıyan sınırlı kapsamlı ve sınırlı süreli bir garantidir.