Porsche Araç Oluşturucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
718 Spyder
309 kW/420 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
4,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
301 km/sa.
Azami hız
WLTP*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
NEDC*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
Başlangıca dön
718 Spyder
Tümüyle Sıra Dışı.
718 Spyder (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
718 Spyder (NEDC)*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
Bir ateş parçası. Bir iş bitirici. Gökleri hedefliyor. 718 Spyder, “ya öyle olsaydı”larla dolu bir dünyada bir ünlem işareti. Eşi benzeri olmayan bir roadster. Tavizsiz. Pişmanlıksız. Akılcı tartışmasız.
Çevikliği, ortadan motor konseptiyle tüm spor araç hayranlarının gözlerinden mutluluk gözyaşları getiriyor. Hafif kaputu, altı silindirli doğal emişli motor, spor süspansiyonu ve kapı çekme halkalarıyla temelde gündelik yaşamda ihtiyaç duymadığınız ancak hep gönlünüzde yatan her şey.
Porsche - Yola daha da yakın: belirgin ön spoyler dudaklı ve “Spyder” logolu ön apron.
Yola daha da yakın: belirgin ön spoyler dudaklı ve “Spyder” logolu ön apron.
Porsche - Başkalarıyla karıştırılamaz: tipik ortadan motor uçuş hattı.
Başkalarıyla karıştırılamaz: tipik ortadan motor uçuş hattı.
Porsche - Hafif kaput ve streamliner.
Hafif kaput ve streamliner.
Porsche - Performans odaklı: arka spoyler ve difüzör.
Performans odaklı: arka spoyler ve difüzör.

360° Dış.

Porsche - 4,0 litre doğal emişli motorlu, açık bir 718: kulağa çılgınca geliyor. Ve son derece spor.
4,0 litre doğal emişli motorlu, açık bir 718: kulağa çılgınca geliyor. Ve son derece spor.
718 Spyder (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
718 Spyder (NEDC)*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
Porsche -GT frenlere sahip adaptif GT spor süspansiyon.
GT frenlere sahip adaptif GT spor süspansiyon.
Endorfinleriniz yakında evinde hissedecek: iç tasarım.
Spyder Classic iç tasarım paketi.

360° Dış.

718 Spyder modelini ayrıntılarıyla keşfedin.

Öne çıkan özellikleri zaten biliyorsunuz. Aşağıda, her bir bölüm hakkında daha ayrıntılı bilgi verilmiştir.

Porsche - 718 Spyder modelini ayrıntılarıyla keşfedin.
Porsche - Aerodinamik ve tasarım
Aerodinamik ve tasarım
Daha fazlasını keşfet
Aerodinamik ve tasarım
Saf gözü karalık. Hem de en iyisi.
Virajlar. Keskin dönemeçler. Yokuşlar. Dağ yarışları her daim özellikle zorlu olmuştur. 60’ların başında 718 RS 60 Spyder’ı yaratarak Porsche efsanevi 550 Spyder ve sonraki modellerinin başarılı konseptini genişletmeye devam etti: hafif, alçak ağırlık merkezi, ortaya monte edilmiş motor, yüksek manevra kabiliyeti, sayısız dağ ve uzun mesafe yarışında havalı heyecan dalgaları.
Porsche - Ön spoyler dudağı, hava girişleri ve hava çıkışı.
Ön spoyler dudağı, hava girişleri ve hava çıkışı.
Son derece ayırt edici, “Spyder” logolu ön spoyler dudağı, tekerlek davlumbazlarının ön kısmında yer alan ek spoylerler sayesinde ön akstaki aerodinamik kaldırmayı azaltır. Ayrıca, ön aprondaki ana hava girişi aerodinamiği optimize eder ve hava akışını motor bölümü kapağının ön kısmındaki hava çıkışından yukarı yönlendirir. Hava girişi ızgaralı geniş hava delikleri, yüksek soğutma kapasitesi sağlar.
Porsche - Streamliner’lar.
Streamliner’lar.
Arkadaki karakteristik streamliner’lar, siyah devrilme çubuğunu görsel olarak uzatır. Başkalarıyla karıştırılamaz bir görünüm; öncülerinin birinin veya diğerinin silüetini andırır.
Porsche - Arka spoyler.
Arka spoyler.
Renkli farların arasındaki belirgin arka spoyler, 75 mil/saati aşan hızlarda otomatik olarak uzar ve mükemmel sürüş dengesi için kaldırmayı azaltır.
Porsche - Difüzör ve spor egzoz sistemi.
Difüzör ve spor egzoz sistemi.
Arka kısmın dinamik eğimi, difüzör ve kompakt spor egzoz sistemiyle verilmiştir. ıki siyah spor egzoz borusu ayrılmıştır ve her zaman gerekçeleri susturarak güçlü bir ses yaratır. Arka difüzör, arka alt gövdede son derece hızlı bir akış yaratır ve önceki modele kıyasla genel kaldırmayı %50 azaltacak bir etki sağlar. Kendisini her an hissettiren süper araç teknolojisi.
Her şeye açık. Eksik önlemler hariç

ıtiraf edelim, neredeyse hiç kapatmak istemeyeceksiniz: 718 Spyder’ın kısmen elektrikli ve yüksek hız uyumlu, hafif kaputu. Kolayca açılıp kapanabilir ve kapalıyken bile 718 Spyder’ın varlığını güçlendirir.

Tanıtım filmi.

Jant ve lastikler.

Jantlar hakkında bilgi burada bulunabilir.

Sonraki bölüm
Performans

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Spyder (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
718 Spyder (NEDC)*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
Performans
Daha fazlasını keşfet
Performans
Altı silindirli, 4,0 litre hacimli, doğal emişli motor.
718 Spyder (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
718 Spyder (NEDC)*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
718 Boxster altı silindirli yatay boksör ve doğal emişli motor. 4,0 litre motor hacmi? Sorulması gereken soru şu: “Bu araç gidiyor mu?” Gidiyor. Cehennemden kaçmış bir yarasa gibi.
Porsche - Motor.
Motor.
718 Spyder (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
718 Spyder (NEDC)*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
Yatay boksör motor, 6 silindir, 4,0 litre motor hacmi, maksimum motor hızı: 8.000 dev/dak ve 309 kW (420 PS). Manuel şanzımanla maksimum tork: 5.000 dev/dak ila 6.800 dev/dak’da 420 Nm. şununla birlikte: Porsche Doppelkupplung (PDK): 5.500 dev/dak’da 430 Nm. Yani PDK ve Launch Control etkin 718 Spyder, 62 mil/sa hıza yalnızca 3,9 saniyede ulaşıyor. Bu sprint 186 mil/sa hıza kadar durmuyor.
Porsche - Entegre kuru karterli yağlama sistemi ve adaptif silindir kontrolü.
Entegre kuru karterli yağlama sistemi ve adaptif silindir kontrolü.
718 Spyder (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
718 Spyder (NEDC)*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
Altı silindirli çift turbolu boksör motorda doğrudan yakıt enjeksiyonu (DFI), entegre kuru karterli yağlama sistemi ve bir adaptif silindir kontrolü mevcuttur. Buna ek olarak, birbiri arasında geçiş yapabilen rezonans valflerine sahip değişken bir emme manifoldu, motora optimum havalandırma sağlar. Kulağa biraz teknik biraz da yavan geliyor olabilir, ancak işin gerçeği bunun tam tersi.
Porsche - Spor egzoz sistemi.
Spor egzoz sistemi.
Akustik bir ünlem işareti: 718 Spyder’ın sesi. Arka difüzörün solunda ve sağında, net bir şekilde ayrılmış iki egzoz borulu hassas spor egzoz sistemi sayesinde. Yalnızca bir düğmeye basarak daha da güçlü bir spor araç sesi için.
Porsche - şanzıman.Porsche - şanzıman.Porsche - şanzıman.

şanzıman.

6-ileri vitesli düz şanzıman.

718 Spyder’ın tork iletimi, güç için optimum tasarıma sahip çift kütleli volan içeren hassas 6 ileri vitesli düz şanzımanla sağlanır. Vites kolunun hareketleri keskin ve kısadır. Sürüş deneyimi özellikle aktif, yoğun ve saftır. Dinamik boğaz kelebeği fonksiyonu sizi ve hormonlarınızı etkisi altına almada önemli bir rol oynuyor.

Porsche Doppelkupplung (PDK).

718 Spyder için opsiyonel olarak sunulan PDK, performansa daha da fazla odaklıdır. GT'ye özgü vites kolu, kısa vites değiştirme süreleri ve vites değiştirme kulakçıkları ile kısa, ani vites değişikliklerinin yanı sıra sportif yedinci vites, optimum performans sunar. Manuel olarak kullanılan vites kolu, köklü motor sporları ilkesine dayanır: vites yükseltmek için geriye doğru, vites küçültmek içinse ileriye doğrudur.

Porsche Dinamik Tork Vektörü (PTV) ve arka diferansiyel kilidi.

Kısaca: PTV, sürüş dinamiklerini iyileştirir. Entegre mekanik arka diferansiyel kilidi, daha yüksek çekiş ve yanal dinamiklerin yanı sıra, virajlarda ve şerit değiştirirken gerçekleşen yük değişimleri sırasında araç dengesinin önemli ölçüde geliştirilmesini sağlıyor. Buna ek olarak, otomobil sert şekilde bir viraja girdiğinde, iç arka tekerleğe fren basıncı uygulanır. Sonuç olarak, dış arka tekerleğe daha fazla tahrik torku dağıtılır ve böylece otomobil artık viraja hazırdır. Direksiyon tepkisi iyileştirilmiş, çeviklik ise artırılmıştır.

şasi sistemleri.

GT spor süspansiyon.

Sürüş memnuniyetiiçin tasarlandı: uyarlanabilir GT spor süspansiyon. Ön kısımdaki hafif yaylı gergi kolu aksı GT'nin tipik bir özelliğidir. Arka kısımda yer alan hafif yaylı gergi kolu aksı, ek takviye elemanları ve yardımcı yayların yanı sıra özel tekerlek takozları eşliğinde 718 Spyder’ın yüksek performansına göre ayarlanmıştır. Bilyalı mafsallar çok daha hassas tekerlek kontrolü sağlar.

Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM –30mm).

Amortisör sisteminin bu elektronik ayarı her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini mevcut yol koşullarına ve sürüş tarzına göre aktif şekilde ve sürekli olarak ayarlar. PASM iki ayar sunar: Performansla konforun bir karışımı olan "Normal" ayar ve çok daha sıkı bir ayar olan "Spor" ayar.

Dinamik şanzıman takozları.

Elektronik olarak düzenlenmiş bu sistem, algılanabilir salınımları ve başta motor olmak üzere tüm aktarma organlarının titreşimini en aza indirir. Ayrıca sönümleme kuvvetini ve sertliği, sürüş tarzına ve yol yüzeyi koşullarına göre ayarlar. Elde edilen sonuç ise daha büyük ve daha yeknesak tahrik kuvveti, artan çekiş ve daha fazla hızlanmadır.

Porsche Denge Yönetimi (PSM).

PSM, stabiliteyi dinamik sürüş performansı sınırlarında tutan otomatik bir kontrol sistemidir. Kilitlemesiz fren sistemine (ABS) ek olarak, Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ve Çekiş Kontrolü (TC) içerir. Son derece hassas ve doğru düzenli sistem müdahaleleri eşliğinde performans ayarı yapılmasının yanı sıra sistemler iki aşamada tamamen kapatılabilmektedir.

Frenler.

718 Spyder, yalnızca 0'dan en az 62 km/sa hıza ulaşırken değil, aynı zamanda 0 km hıza yavaşlarken de maksimum performans gösterir. Bu, aşırı yüklerde bile fren pedalına basıldığında ve fren pedalı serbest bırakıldığında daha doğal bir denge sağlanması ve daha hızlı tepki alınması için önde altı pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri ve arkada dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri (kaliperler kırmızı renktedir) ile sağlanır. Önde ve arkada yer alan kompozit fren diskleri 380 mm’lik bir çapa sahiptir, çapraz delikli ve içten havalandırmalıdır: kötü hava koşullarında bile güçlü frenleme sağlar.

Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB).

Motor sporlarında kendini kanıtlamış bir özellik: isteğe bağlı Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB). Önde 410 mm’lik ve arkada 390 mm’lik bilhassa geniş fren diski çapları sayesinde, daha da fazla fren gücü ve sabit fren basıncı sunarlar. Seramik fren sisteminin temel avantajı, son derece hafif olmasıdır. Fren diskleri, benzer tasarım ve büyüklükteki dökme demir disklerden yaklaşık %50 daha hafiftirler. Standart olarak sarı renkte sunulan fren kaliperleri, ayrıca siyah (parlak) renkte de mevcuttur.

Standart bakım aralıklarının bir parçası olarak düzenli bakıma ilaveten, yarışta kullanım için ek bakım yapılmalıdır.

Sonraki bölüm
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Spyder (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
718 Spyder (NEDC)*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi
Daha fazlasını keşfet
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi
Porsche - Dikkatleri dinamik sürüşten ayırmadan, hiçbir ekleme olmadan saf tasarım -.
Dikkatleri dinamik sürüşten ayırmadan, hiçbir ekleme olmadan saf tasarım -.
Sadeliğiyle mükemmel bir iş bağlayıcı. Sanat ve edebiyatta geçerli olan neyse spor araçlarda da kullanılabilir. ışte bu yüzden mühendislerimiz, 718 Spyder’ın iç tasarımı için neyin en önemli olduğuna konsantre oldu: sürücü - ve gem vurulmamış sürüş memnuniyeti.
Porsche - Gösterge paneli göstergeleri.
Gösterge paneli.
- 718 tipik - üç yuvarlak göstergeli ve orta devir sayaçlı gösterge paneli, sürücüye hızla ihtiyaç duyduğu tüm bilgileri sağlar. Kadran yüzeyleri siyahtır, iğneler ve artış işaretleri beyazdır, tıpkı ön paneldeki analog ve dijital Chrono Paketi kronometresi gibi. Devir göstergesinin orta kısmında "Spyder" logosu bulunur.
Porsche - Dış renkte süs şeritleri.
Dış renkte süs şeritleri.
Gösterge paneli süs şeritleri ve orta konsol, dış renkte boyanmıştır. Race-Tex özellikli iç mekanda, genişletilmiş deri özellikler mevcuttur. Görsel vurgu: Dış renkte boyalı ön panel süs şeritleri kapırlarda devam eder. Ayrıca siyah renkte fırçalanmış alüminyumdan yapılmış unsurlardan oluşan iç tasarım paketi de mevcuttur.
Porsche - Koltuk başlarında “Spyder” logosu.
Koltuk başlarında “Spyder” logosu.
Gelişmiş deri özellikli Race-Tex iç tasarımıyla birlikte gümüş rengi, kırmızı veya sarı olmak üzere iç mekan kontrastı - yaratmak için talep üzerine dekoratif dikiş paketleri eklenebilir. Buna, ayrıca, koltuk başlarında standart “Spyder” logosu, dekoratif dikişler ve kapı çekme halkaları dahildir.
Porsche - Spyder Classic iç tasarım paketi.
Spyder Classic iç tasarım paketi.
718 RSK Spyder ve 718 RS 60 Spyder efsanelerinden esinlendi: Spyder Classic iç tasarım paketi. Ayrıca talep üzerine kaput için temin edilebilen Bordeaux Kırmızısı - iki tonlu görünüm, motor sporlarındaki gibi siyah Race-Tex genişletilmiş unsurları karşılar. GT Metalik Gümüş renkte boyalı süs şeritleri, etkileyici renk kombinasyonuna zarif bir kontrast sağlar.

Sağlam dolguları ve yükseltilmiş yan destekleri sayesinde Sportif koltuklar Plus optimum tutuş sağlar. Sırtlık elektronik olarak, koltuk yüksekliği ve ileri/geri konumu ise mekanik olarak ayarlanabilmektedir. Koltuk merkezi Race-Tex özellikleri ile donatılmış olup, koltuk başlıkları üzerinde işlemeli ''Spyder'' logosu yer almaktadır.

Uyarlanabilen Spor koltuklar Plus, elektrikli olarak 18 şekilde ayarlanabilir. Koltuk yüksekliği, minder ve arkalık açısı, ileri/geri ayarı, dört yönlü omurga desteği ve koltuk ve arkalık yüzeyindeki yan desteklerin tümü ayrı ayrı ayarlanabilir. Koltuk merkezi Race-Tex özellikleri ile donatılmış olup, koltuk başlıkları üzerinde işlemeli ''Spyder'' logosu yer almaktadır.

Tam çanak tipi koltuklar; karbon dokuma kaplamalı, karbon fiber ile güçlendirilmiş plastikten (CFRP) mamuldür. Bu özellik, minimal ağırlıkta bilhassa iyi yanal destekleme sağlar. ıleri/geri ayarı manueldir, yükseklik ayarı elektriklidir. Koltuk merkezi Race-Tex özellikleri ile donatılmış olup, koltuk başlıkları üzerinde işlemeli ''Spyder'' logosu yer almaktadır.

¹Çocuk koltukları tam çanak tip koltuklarla uyumlu değildir.

Porsche Track Precision Uygulaması.¹

- Porsche ıletişim Yönetimi (PCM) ve Porsche Connect özelliğine sahip isteğe bağlı navigasyon modülü ile, tur sürelerinizi ve sürüş verilerinizi ölçebilir, sonuçları akıllı telefonunuzda kaydedebilir ve yönetilebilir ve bunları diğer sürücülerle paylaşabilir ve karşılaştırabilirsiniz. Dijital sürüş eğitmeni frenleme noktalarını optimize etmenizi, yönlendirme noktalarını belirlemenizi ve sürüş hatalarını tanımanızı sağlar. Uygulama araç üzeri bilgisayardan GPS verilerine ve yüksek hassasiyetli verilere erişir. Grafik analizleri yanında bir de video analizi iyileştirme potansiyeline sahip olduğunuz her bir milisaniyeyi gösterir. Bir turdan diğerine.

¹Uygulamanın kullanımına yalnızca özel arazilerde izin verilir. Bu ürünün (özellikle de video kayıt özelliğinin) kullanılması bazı pazarlarda veya etkinliklerde yasalar veya yönetmeliklerle yasaklanmış olabilir. Bu ürünü herhangi bir şekilde kullanmadan önce, lütfen yerel yasalar ve yönetmeliklere göre izin verildiğini kontrol edin.

Porsche Connect.

Sizi Porsche aracınıza ve Porsche aracınızı dünyaya bağlar: Porsche Connect. Sayısız hizmetleri ve My Porsche uygulamasını 718 Spyder’ınızın mevcut dijital fonksiyon yelpazesine ekler. Hedeflerinize giden yolu mümkün olan en iyi şekilde bulun, kişisel iletişim bilgilerini ve adresleri senkronize edin ve takviminizi doğrudan Porsche ıletişim Yönetimi (PCM). Porsche Benzersiz bir spor otomobil deneyimi yaşatan akıllı Connect, günlük yaşamınızda size yardımcı pilotluk yapıyor. Yolculuğunuz öncesinde, sırasında ve sonrasında.

Porsche ıletişim Yönetimi (PCM) ve AppleCar Play.

PCM müzik sistemi ve iletişim için kontrol merkezinizdir. Mobil telefon hazırlığı, ses arayüzleri ve araç fonksiyonlarının birçoğunu kontrol etmek amacıyla kullanılabilecek yüksek çözünürlüklü 7 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Buna ek olarak, akıllı telefon aracılığıyla araç konumlandırma gibi birçok Car Connect Hizmetini de kullanabilirsiniz. Apple CarPlay iPhone’unuzu Porsche aracınıza bağlamanızı ve PCM’nin merkezi ekranı ve ses tanıma teknolojisi aracılığıyla ayrı ayrı uygulamaları kontrol etmenizi sağlar. Dilerseniz ses ve iletişim sistemi olmadan da bunları yapabilirsiniz. Eğer hedefiniz varış noktanız ise, bir navigasyon sistemine ihtiyacınız olmaz.

Navigasyon.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgileri sayesinde, her zaman en hızlı rotada olacaksınız. Navigasyon ve bilgi-eğlence hizmetlerinin bir bileşeni olarak çevrim içi navigasyon özelliği, her gün güncellenen harita malzemelerine erişimin yanı sıra aynı zamanda ilgili tüm trafik raporlarını gerçek zamanlı olarak dikkate alma avantajlarına sahiptir. Ancak, Porsche ıletişim Yönetimi (PCM) üzerinden yapılan rota planlama, veri bağlantısı gerektirmez ve her zaman kullanılabilir.

Sonraki bölüm
Modeller ve Veriler

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Spyder (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
718 Spyder (NEDC)*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km

718 Spyder modelini yapılandırın.

Seçilen
718 Spyder
Porsche 718 Spyder
WLTP*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
NEDC*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
309 kW/420 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
4,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
301 km/sa.
Azami hız
718 Spyder
309 kW/420 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
4,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
301 km/sa.
Azami hız
WLTP*
11,1 - 10,7
l/100 km
251 - 242
g/km
NEDC*
10,9 - 10,2
l/100 km
249 - 232
g/km
Yükseklik
1,258 mm
Genişlik
1,801 mm
Uzunluk
4,430 mm
Aks mesafesi
2,484 mm
Teknik Özellikler

Silindir sayısı 6
Yakıt kalitesi 98
Silindir çapı 102,0 mm
Strok 81,5 mm
Motor Hacmi 3,995 cm³
Güç (kW) 309 kW
Güç (PS) 420 PS
Maksimum güç devri noktası 7.600 1/dak
Maksimum motor devri 8.000 1/dak
Maksimum tork (Manüel) 420 Nm.
Maksimum tork (PDK) 430 Nm.
Maksimum tork devri (PDK) 5500 1/dk
Maksimum tork devir aralığı (Manuel) 5.000 - 6.800 1/dak
Litre başına maks. güç (kW/l) 77,00 kW/l
Litre başına maksimum çıkış gücü (PS/I) 105,00 PS/l

Azami hız (Düz Vites) 301 km/sa.
Azami hız (PDK) 300 km/sa.
Hızlanma 0 - 60 mil/s (Düz Vites) 4,2 s
Hızlanma 0 - 60 mil/s (PDK) 3,7 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s (Düz Vites) 4,4 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s (PDK) 3,9 sn
Hızlanma 0 - 160 km/s (Düz Vites) 9,0 sn
Hızlanma 0 - 160 km/s (PDK) 8,5 sn
Hızlanma 0 - 200 km/s (Düz Vites) 13,8 sn
Hızlanma 0 - 200 km/s (PDK) 13,4 sn
Viteste hızlanma (80-120 km/s) (50-75 mil/s) (PDK) 2,5 sn
1/4 mil (Düz Vites) 12,4 sn
1/4 mil (PDK) 12,0 sn

Eğim açısı, ön/arka (çelik süspansiyon) 7,3 - 10,8 °
Rampa karın açısı (çelik süspansiyon) 10,7 °
Maksimum yerden yükseklik (çelik süspansiyon) 83 mm

Uzunluk 4,430 mm
Genişlik 1,801 mm
Genişlik (aynalar dahil) 1,994 mm
Yükseklik 1,258 mm
Aks mesafesi 2,484 mm
Dönüş çapı 11,4 m.
Yüksüz ağırlık (DIN) (Düz Vites) 1,420 kg
Yüksüz ağırlık (DIN) (PDK) 1,450 kg
Yüksüz ağırlık (AB) (Düz Vites) 1,495 kg
Yüksüz ağırlık (AB) (PDK) 1,525 kg
İzin verilen brüt ağırlık (Düz Vites) 1,720 kg
İzin verilen brüt ağırlık (PDK) 1,750 kg
Maksimum yük 300 kg

Bagaj bölmesi hacmi, ön 150 l
Bagaj bölmesi hacmi, arka 120 l
Yakıt deposu 64 l

Tüketim - düşük çevrim (Düz Vites) 17.5 - 17.5 l/100 km
Tüketim - düşük çevrim (PDK) 16.8 - 16.8 l/100 km
Tüketim - orta çevrim (Düz Vites) 11.0 - 11.0 l/100 km
Tüketim - orta çevrim (PDK) 10.7 - 10.7 l/100 km
Tüketim - yüksek çevrim (Düz Vites) 9.3 - 9.3 l/100 km
Tüketim - yüksek çevrim (PDK) 9.1 - 9.1 l/100 km
Tüketim - ekstra yüksek çevrim (Düz Vites) 10.3 - 10.3 l/100 km
Tüketim - ekstra yüksek çevrim (PDK) 9.7 - 9.7 l/100 km
Tüketim - birleşik çevrim (Düz Vites) 11.1 - 11.1 l/100 km
Tüketim - birleşik çevrim (PDK) 10.7 - 10.7 l/100 km
CO2 emisyonu - düşük çevrim (WLTP) (Düz Vites) 397 - 397 g/km
CO2 emisyonu - düşük çevrim (WLTP) (PDK) 382 - 382 g/km
CO2 emisyonu - orta çevrim (WLTP) (Düz Vites) 249 - 249 g/km
CO2 emisyonu - orta çevrim (WLTP) (PDK) 242 - 242 g/km
CO2 emisyonu - yüksek çevrim (WLTP) (Düz Vites) 210 - 210 g/km
CO2 emisyonu - yüksek çevrim (WLTP) (PDK) 207 - 207 g/km
CO2 emisyonu - ekstra yüksek çevrim (WLTP) (Düz Vites) 233 - 233 g/km
CO2 emisyonu - ekstra yüksek çevrim (WLTP) (PDK) 220 - 220 g/km
CO2 emisyonu - birleşik çevrim (WLTP) (Düz Vites) 251 - 251 g/km
CO2 emisyonu - birleşik çevrim (WLTP) (PDK) 242 - 242 g/km

Şehir içi yakıt tüketimi (Düz Vites) 15.0 l/100 km
Şehir içi yakıt tüketimi (PDK) 13.7 l/100 km
Şehir dışı yakıt tüketimi (Düz Vites) 8.5 l/100 km
Şehir dışı yakıt tüketimi (PDK) 8.1 l/100 km
Ortalama yakıt tüketimi (Düz Vites) 10.9 l/100 km
Ortalama yakıt tüketimi (PDK) 10.2 l/100 km
Kombine CO2 emisyonları (Düz Vites) 249 g/km
Kombine CO2 emisyonları (PDK) 232 g/km
NOx emisyonu (Düz Vites) 16.9 mg/km
NOx emisyonu (PDK) 10.9 mg/km
Standart özellikler

64 litre kapasiteli yakıt deposu
Arka tekerleklerin akıllı frenlenmesi sayesinde elde edilen değişken sürüş tork dağılımı. Mekanik olarak kilitlenebilen arka diferansiyeli içerir. Not: 718 Spyder ve 718 Cayman GT4’teki, daha iyi çekiş için önemli ölçüde yüksek kilitleme değerlerine sahip olan PDK ile.
Ön göğüste analog bir kronometre, gösterge panelinde dijital bir kronometre işlevi ve Porsche'de performans göstergesinden oluşur. Porsche ıletişim Yönetimi (PCM)
Çift kütleli volan içeren 6 ileri vitesli düz şanzıman
Alüminyum blok ve silindir kapakları
Önde 6 pistonlu alüminyum monoblok sabit kaliperler ve arkada 4 pistonlu alüminyum monoblok sabit kaliperler, alüminyum fren körüklü alaşımlı fren diskler, ön ve arkada 380 mm çap, dahili olarak havalandırılan ve çapraz delikli, kırmızı perdahlı fren kaliperleri
Termal yönetimle su soğutmalı
Hafif yay-çubuklu aks ön kısmı, denge çubuğu, kısmen bilye mafsallı süspansiyon montaj tertibatları
Kısaltılmış vites kolu
Hafif yay-çubuklu aks arka kısmı (yardımcı yaylar dahil), denge çubuğu, kısmen bilye mafsallı süspansiyon montaj tertibatı
Elektrikle kontrol edilen park freni
Değişken direksiyon oranlı elektromekanik direkt direksiyon
Düz 6 silindirli, doğal olarak havalandırılan motor, 4.0 litre hacim, maksimum güç çıkışı 309 kW (430 PS), maksimum tork 420 Nm (MT) veya 420 Nm (PDK)
Orta soğutucu
Arka tekerlekten çekiş
Porsche ıki kademe seçeneği (ESC OFF ve ESC+TC OFF) sunan, ABS'li Denge Yönetimi (PSM)
Otomatik çalıştırma/durdurma işlevi
Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) spor süspansiyon, sürüş yüksekliği 30 mm alçaltılmıştır
Dinamik şanzıman montaj sistemi
VarioCam emme ve egzoz valfleri için kam mili kontrolü ve adaptif silindir yönetimi
Talep üzerine çalışma kontrollü bir yağ pompasına sahip entegre kuru karter yağlaması
Doğrudan Yakıt Enjeksiyonu (DFI)
İki 3 yönlü katalitik konvertör ve emisyon kontrol sistemini izlemek için dahili arıza teşhisi, kaplamalı benzinli partikül filtreleri
İki değiştirilebilir rezonans valfli değişken emme manifoldu
Siyah renkte (yüksek parlaklık) iki ayrı egzoz çıkış borusuna sahip iki bölgeli spor egzoz sistemi
AUTO BLIP düğmesi, vites küçültmeler için otomatik gaz tıklamayı etkinleştirir
Gösterge panelinin renkli ekranında performans odaklı vites göstergesi (yalnızca düz şanzımanla birlikte)

Siyah deri: koltuk yan yastıkları, koltuk baş destekleri, direksiyon simidi hava yastığı modülü, kapı paneli kol desteği yan kısımları ve orta konsol ana saklama bölmesi kapağı yan kısımları.
Siyah Race-Tex: direksiyon simidi, koltuk ortaları, kapı çekme halkaları, kapı paneli kol destekleri, orta konsol ana saklama bölmesi kapağı. Siyah üç noktalı emniyet kemerleri. Siyah dikişler, kapı çekme halkaları ve işlenmiş “Spyder” logoları.

Önde 245/35 ZR 20 ve arkada 295/30 ZR 20 spor lastiklerle gümüş renkte 20 inç 718 Spyder jantları. Tekerlek ortaları Porsche Armalı koltuk başlıkları
Önde 245/35 ZR 20 ve arkada 295/30 ZR 20 spor lastiklerle gümüş renkte 20 inç Spyder jantları Tekerlek ortaları Porsche Armalı koltuk başlıkları
Hırsızlık önleyici bijon cıvataları
Tamamen gümüş renge boyanmış jantlar

Lastik Basınç Takip Sistemi (TPM)

Ortaya monte motorlu, iki koltuklu araç konsepti
Alüminyum ve çelik alaşımlı, akıllı hafif yapı
Elektrikli kilitlenme fonksiyonlu ve iki arka kanatçıklı, manuel çalıştırılan hafif kaput
Ağ tipi rüzgar deflektörü
Otomatik açılan 718 Spyder’a özel arka kanat
Siyah tek ızgaralı yan hava girişleri
Kapalı alt gövde paneli
Alüminyum arka kapakta iki dinamik streamliner
Gümüş renkte yüksek parlaklıkta vurgu şeridi üzerinde ‘PORSCHE’ logosu, arka apronda saten siyah renkte model yazısı
Izgaralar içeren büyük soğutma girişli ön apron, "Spyder" logolu spoyler dudağı ve orta hava çıkışı
Difüzör ile birlikte siyah apron alt kısmı

Göz kamaştırmasını azaltmak için üst kısımda daha koyu tona sahip ön cam
Siyah renkte, kısmen şeffaf seçilmiş iç parçalar. Standart arka lambalarla aynı geometri ve işleve sahiptir
Entegre LED gündüz farlı Bi-Xenon farlar
Ön apronda konum ışıkları, sinyal lambaları ve yan lambaları olan LED, renkli yardımcı ışık üniteleri
'Eve Varış' aydınlatma işlevine sahip otomatik far aktivasyon sistemi
LED okuma lambaları, yön aydınlatması ve kontak kilidi aydınlatması. Ayrıca bagaj bölmesi ve torpido gözü aydınlatması içerir
Kapı orta raylarında elektrikli ayarlanabilen ve ısıtmalı dış aynalar, sürücü tarafında yuvarlak
Aero silecek lastiklerine ve yıkayıcı püskürtücülerine sahip ön cam yıkama sistemi

Spor koltuk Plus (2 yönde ayarlanabilen, elektrikli): Yükseltilmiş yan desteklere sahip sürücü ve ön yolcu koltukları, omuz bölgesinde daha belirgin hale getirilmiş kavis. Elektronik ayarlanabilen koltuk arkalığı ve mekanik olarak ayarlanabilen yükseklik ve ileri/geri koltuk konumu Gümüş Gri boya perdahlı arkalık çerçeveleri
Paslanmaz çelik çerçeveli (mat fırçalanmış) pedallar ve ayak dayama yeri
Dış gövde renginde: bardak tutucu kapağı ve orta konsol döşemesi dahil olmak üzere ön göğüs döşemesi şeridi
Entegre aktif karbon filtreli klima sistemi
Sürücü ve ön yolcu için tam boyutlu hava yastıkları
Merkezi devir göstergesi ve yüksek çözünürlüklü 4,6 inç renkli ekran içeren gösterge paneli
Ön ve arka Bagaj Bölümü
Porsche Kapılarda yan darbe koruma elemanları, her bir koltuğun yan yastığına entegre göğüs kafesi hava yastığı ve her kapı panelinde sürücü ve yolcu için baş hava yastığından oluşan Yan Darbe Koruma (POSIP) sistemi
Her bir kapıda saklama bölmesi
Race-Tex koltuk ortaları, deri yan yastıklar ve koltuk başlıkları. Siyah Spyder™ logosu işlemeli koltuk başları
Beyaz ibreli, kadran işaretli ve “Spyder” logolu göstergeler ve devir sayacı
Vites kolunda “718” logosu
Hava devirdaim ve buz çözücü fonksiyonlarına sahip, ayarlanabilir fan
Uzaktan merkezi kilitlemeli immobilizer
Araç hızı, seçili vites, kilometre sayacı, sıfırlanabilir kilometre sayacı ve saat için dijital ekranlar
Yeşil renkli termal yalıtımlı cam
Alarm sistemi
İki ayrı bardak tutucu (yolcu yanı, ön panel çıta şeridine entegre)
Sabit devrilme çubuğu
Kapaksız eşya gözü ve kapaklı eşya gözü olan, yükselebilen orta konsol
Siyah kapı açma halkaları
“Spyder” model logolu kapı eşiği korumaları
Arka koltuk arkalıklarında kıyafet askıları

Tek dokunuşla çalıştırılan ve kapı contası korumalı elektrikli cam mekanizmaları

Çok daha üstün ses sağlayan DAB, DAB+ ve DMB ses formatlarında dijital radyo yayınlarını almak için. Seçilen istasyonun optimum şekilde alımını sağlamak için DAB çift radyo alıcısı ve otomatik dijital/analog değiştirici içerir.
Porsche İletişim Yönetimi (PCM), aşağıdaki özellikler dahildir: cep telefonu hazırlığı, müzik sistemi arayüzleri ve Porsche Car Connect
Porsche Track Precision Uygulaması1) (sadece Porsche Connect özelliğinin dahil olduğu Navigasyonla birlikte kullanılabilir) Not: 1) Uygulama kullanımına yalnızca kapalı alanlarda izin verilir. Bu ürünün (özellikle de video kayıt özelliğinin) kullanılması bazı pazarlarda veya etkinliklerde yasalar veya yönetmeliklerle yasaklanmış olabilir. Bu ürünü herhangi bir şekilde kullanmadan önce, lütfen yerel yasalar ve yönetmeliklere göre izin verildiğini kontrol edin. Uyumlu cep telefonları hakkında bilgi için lütfen www.porsche.com adresini ziyaret edin veya Porsche Merkezinize danışın.
Plus Ses Paketi: 6 hoparlörlü ve toplam 110 watt çıkışlı ses sistemi, entegre amplifikatörlü ve dijital ses işleme özellikli
Yolcu ayak bölmesinde ve orta konsol eşya gözünde 12 volt soketler

Beyaz
Yarış Sarısı
Muhafız Kırmızısı
Siyah
Siyah açılabilir yumuşak tavan