Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu

E-Mobilite & E-Performans

Porsche elektrikli ulaşım: Arka planda yürüyen insanlar ve şehir içinde seyreden iki gümüş renkli Porsche modeli.
Porsche E-Performance ile elektrikli ulaşımı keşfedin
Ruhu harekete geçirir
Porsche E-Performance ile elektrikli ulaşım.

Spor otomobillere olan tutkumuzdan güç alıyoruz. Porsche E-Performans ile elektrikli araçları benzersiz bir şarj altyapısı ile bir araya getirerek geleceğin mobilitesine doğru adım atıyoruz.

Bir binanın yan tarafında yan yana park edilmiş farklı Porsche modelleri.
Porsche E-Performance modelleri
Tamamen elektrikli veya hibrit modellerimizi keşfedin ve sizin için mükemmel olan Porsche aracı bulun.
Tüm elektrikli modeller için şarj imkanı
Porsche elektrikli araç sürücüsü olarak hem evde hem de seyahat ederken farklı akıllı şarj çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Ultra hızlı şarj noktaları sayesinde %100 elektrikli Porsche'nizle rahatlıkla yolculuk edebilirsiniz.

Elektrikli araçların şarj edilmesi

Beyaz renkli BEV model Porsche Taycan Turbo S aracın şarj portuna takılmış bir Tip 2 şarj soketi.
Hibrit modellerin şarj edilmesi
Porsche Hibrit modelinin sürücüsü olarak, hem evinizde hem de seyahat ederken çeşitli akıllı şarj çözümlerinden faydalanabilirsiniz. Porsche hibrit modeller alternatif akım (AC) kullanılarak şarj edilir ve AC şarj için, binlerce kamusal şarj noktasını veya evinizde kurulu olan evde şarj istasyonunu kullanabilirsiniz.

SSS

Elektromobilite ile ilgili önemli bilgiler
Porsche elektrikli veya hibrit aracımı nerede şarj edebilirim?

Porsche aracınızı günlük hayatınızın olağan akışında rahatlıkla şarj edebilirsiniz: evde, yolda ve gittiğiniz yerde. Evde şarj için Porsche şarj donanımlarını kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi için lütfen Porsche Merkeziniz ile iletişime geçin. Otoyollardaki, şehir merkezlerindeki ve Porsche Merkezlerindeki şarj noktaları kolay şarj imkanı için sunulmaktadır. Lüks oteller gibi seçili noktalarda ise Porsche Destinasyon Şarj noktalarına ulaşabilirsiniz.

Porsche aracımı her zaman tamamen şarj etmem gerekir mi?

Hayır, her seferinde Porsche aracınızın yüksek voltajlı bataryasını tamamen şarj etmeniz gerekmez. Porsche aracınızı kısmen şarj etmeniz, kapasite kaybına (”hafıza etkisi”) neden olmaz ve yüksek voltajlı bataryanın kullanım ömrünü azaltmaz.

Ayrıca yüksek voltajlı bataryanızın şarj seviyesi arttıkça şarj hızı düşer. Bu nedenle, bataryanın yalnızca yaklaşık yüzde 80’e kadar veya gerekli aralık elde edilinceye kadar şarj etmeniz size zaman kazandırabilir.

Ayrıca, bataryanın yalnızca %20’ye kadar boşalmasına izin verilmesi ve %80’e kadar yavaş şarj edilmesi bataryayı koruyacaktır.

Porsche aracımın menzilini etkileyen faktörler nelerdir?

Menzil, sürüş tarzı, konfora yönelik işlevler, aerodinamik ve yol koşulları gibi çeşitli faktörlerden etkilenir. En önemli faktör sürüş tarzınızdır: çevreye duyarlı ve öngörülü sürüş davranışı, fren enerjisi geri kazanımını destekleyecek ve böylece aracın menzilini artıracaktır. Buna ek olarak, klima sistemi ve ısıtma gibi konfora yönelik işlevler için harcanan enerjiyi azaltabilir ve aerodinamiği etkileyen ek parçaları (örn. portbagaj) yalnızca gerektiğinde takabilirsiniz.

Aracımı yurt dışında kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Ülkeye özel şartlar ve onaylar, şarj donanımlarının yurt dışında kullanımının kısıtlanmasına neden olabilir. Donanımlarınızın ziyaret etmeyi düşündüğünüz ülkeye uygun olup olmadığını veya ek donanımlara ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek için Sürücü El Kitabına bakın ve Porsche Merkeziniz ile iletişime geçin.

Kulaklık takan ve müşterilerin sorularını cevaplayan bir kadın ve bir erkek.

Yardım ve İletişim

Porsche Yardım & İletişim alanı; Porsche’nin elektromobilite konsepti ile ilgili tüm sorularınız için önemli bilgileri ve iletişim bilgilerini içermektedir.