Modeller
Ana navigasyon
Ana navigasyon
Porsche - 911 Carrera Modelleri

911 Carrera Modelleri

Zamanının ötesinde bir makine
Yeni 911, öncülerinin toplamıdır ve dolayısıyla hem geçmişin bir yansıması, hem de geleceğin bir vizyonudur. Siluet: ikonik. Tasarım: ebedi. Teknoloji: büyük yarış galibiyetlerinden ilham alarak ve daima bir adım önde. 911’in sekizinci nesli ile, geleceğe doğru sürüşe devam ediyoruz.
Porsche - 911 Carrera Modelleri
Porsche - 911 Carrera Modelleri
Porsche - 911 Carrera Modelleri
Dizayn
Zamansızlık ve çağdaşlık hic bu kadar yakın olmamıştı.

360°

Keşfet
Keşfet
911 Carrera 4S
331 kW/450 PS
Güç (kW)/Güç (hp)
3,6 s
0-100 km/h hızlanma
3,4 s
Sport Chrono Paket ile 0-100 km/h hızlanma
9,7
l/100 km
222
g/km
Porsche - 911 Carrera 4S Porsche - 911 Carrera 4S Porsche - 911 Carrera 4S

Teknik Özellikleri

Macan - Teknik Özellikleri
Uzunluk: 4.519 mm Yükseklik: 1.300 mm
  Manuel PDK
Güç (kW) - 331 kW
Güç (hp) - 450 PS
d/dk maksimum güç - 6.500 r/min
0-100 km/h hızlanma - 3,6 s
Sport Chrono Paket ile 0-100 km/h hızlanma - 3,4 s
Maksimum hız - 306 km/h
Model Karşılaştırma

Renkler & Jantlar

Özellikler

911 Konsepti
911 Konsepti
Ferry Porsche ve oğlu Ferdinand Alexander, 911'le birlikte bizi 50 yılı aşkın süredir büyüleyen ikon bir spor araba markası yaratmayı başardı. Başarılarının sırrı: zamanın ötesinde bir tasarıma sahip oluşu, bütünüyle ahenk içindeki konsepti ve bazen mühendislerimizin adlandırdıkları gibi benzersiz teknik düzen tasarımı. 2+2 koltuklar, günlük sürüş zorluklarının da üstesinden gelen kompakt, safkan bir spor otomobil için ideal konsept. Kompakt motor aracın arkasındadır, böylece mükemmel çekiş sağlar ve bir 911’in benzersiz sürüş hissini karakterize eder. 1963 yılından bu yana 911 konseptini daha da mükemmelleştirmek için kararlı bir şekilde çalışıyoruz. Ve bu hedefe ulaşmaya hiç bu kadar yakın olmamıştık.
911'in sekizinci kuşağı seleflerinin özelliklerini bir araya getirmeyi başarmıştır ve bu nedenle geçmişin bir yansıması ve geleceğe dair bir vizyondur. Siluet: İkonik. Tasarım: Zaman üstü. Teknoloji: Büyük yarış zaferlerinden esinlendi ve her zaman bir adım önde. Sonuç, 911’in hem en estetik hem de en modern versiyonudur. Anılarla, ama aynı zamanda spor otomobilin geleceğini nasıl şekillendirebileceğimize dair ipuçlarıyla dolu. Bu 911’i zamanın ötesinde bir makine haline getiriyor. “Zaman Üstü Makine'.
Dış tasarım
Dış tasarım
911’i tanımlamak için aslında tek bir ifade yeterli: daha uzun, düz kapaklı, dik eğimli ön cam ve hafifçe arkaya doğru eğimli tavan hattı “flyline”. Orijinal 911’i 50 yıldan fazla bir süredir karakterize eden bu tasarım en yeni 911’de de bu geleneğin son derece çağdaş bir yorumu olarak dikkat çekiyor.
911’in tasarımını değerlendirmek için en iyi yöntem kalbinin attığı yerden başlamak olacaktır: aracın arka kısmında, yatay karşı silindirli motorun bulunduğu kısımdan. Bu nokta, 911’in oranlarını kalıcı olarak şekillendiren güçlü bir arka kısım ile çevrilidir. Arka kısım net ve hassas bir şekilde tasarlanmıştır. Yatay bir yönlendirmeye sahip belirgin düz hatlar. Ana hatlara odaklanan.
İç tasarım
İç tasarım
İyi tasarım, tıpkı teknoloji gibi, öncü olmalıdır. Bu nedenle, 911’in iç tasarımı, eski hatları yansıtan ve yeni ilhamlara yol veren yeni hatları belirgin kılar. İlke: Analog keskinlik dijital entegrasyonla buluşuyor -her zaman olduğu gibi, doğrudan sürücüye yönelik şekilde.
İç tasarımın yatay yönlendirmesi dikkat çekicidir. İlgili tüm kumandalar, çok işlevli spor direksiyon simidinin sağ ve sol tarafında, kolay erişime sahip bir konumda bulunur. Ve işte bu nedenle doğrudan sürücü yakınındadır. Bu ilke, 911’in ilk üç neslini ayırt edici kılmaktaydı: belirgin ve hafif bir iç tasarım mimarisi ve olağanüstü kullanım kolaylığı.
Doğrudan görünür: analog takometrenin merkezinde yer aldığı gösterge paneli. Gösterge panelinin sol ve sağ tarafında sanal göstergeler üzerinde gerekli tüm araç bilgilerini sağlayan iki adet yüksek çözünürlüklü 7 inç ekran bulunuyor. Bunun hemen yanında: Porsche Araç içi İletişim Yönetimi (PCM) tarafından kullanılan yüksek çözünürlüklü 10,9 inç dokunmatik ekran.
Motor
Motor
911 modelinin motoru çift turbo konfigürasyona sahiptir. Öne çıkan özellikleri: tüm vites aralıklarında olağanüstü güç, olağanüstü doğrudan yanıt verme özelliği ve düşük hızlarda bile geniş tork düzlemi Kısacası: sürücüye anında yanıt veren mükemmel performans.

Turboşarjlar

Motorlarda, her bir silindir sırası için bir adet olmak üzere ara soğutucu yanında iki turboşarj bulunur. Ara soğutucu, egzoz gazı turboşarjı işleminin önemli bir parçasıdır. Emisyonları eşzamanlı olarak azaltırken aynı zamanda performansı arttırmaya önemli katkı sağlar. İki ara soğutucu ile hava filtresinin konumları birbiriyle değiştirilmiştir. Ara soğutucular, arka kanatlarda yanal olarak değil, bagaj kapısı ızgarası altına ortaya gelecek şekilde yerleştirilmiştir. Bu pozisyon, soğutma havasının içeri ve dışarı akışını iyileştirir. Sonuç: büyük ölçüde geliştirilen verimlilik.
Ancak arttırılan tek şey motor güç çıkışı ve verimi değildir - motor tertibatı da aracın merkezine daha yakın olacak şekilde konumlandırılmıştır. Küçük bir ayarlama gibi görünmekle beraber, bu değişiklik muazzam faydalar sağlar: motor daha sağlam bir şekilde bağlanır ve bu da stabiliteyi belirgin şekilde artırır. Titreşimler azalır ve sürüş konforu daha da artar.

Aktif hava giriş kapakları

Günlük seyahatlerde yakıt tüketimini azaltmak ve sportif sürüşlerde üstün performans elde etmek için tasarlanmıştır: ön hava girişlerinde aktif hava giriş kapakları. Otomobil hareket halindeyken kapaklar otomatik olarak kapanarak sürtünmeyi azaltır. Talep üzerine veya SPORT, SPORT PLUS veya PSM Sport modunda, kapaklar açılarak en etkin motor soğutması sağlanmasına yardımcı olur. Bu, soğutma havasının yalnızca gerçekten ihtiyaç duyulduğu miktarda sağlandığı anlamına gelir. Bu verimlilik sunar. Akıllı türden.

Otomatik start/stop fonksiyonu

Otomatik start/stop işlevi, örneğin kırmızı ışığa yaklaştığınızda, orta hızda bir yavaşlamada sürüş hızı 7 km/sa altına düştüğünde motoru durdurur. Ayağınızı frenden çektiğini anda veya gaz pedalına basar basmaz, motor hızlı ve yumuşak bir şekilde yeniden çalışır.

Spor egzoz sistemi

Spor egzoz sistemi etkileyici rezonans ve 911’e özgü güçlü bir spor otomobil sesi sağlar. Yanal olarak yerleştirilmiş iki egzoz borusuna giden ortada konumlandırılmış bir arka susturucuya sahiptir. Bu egzoz boruları benzersiz bir tasarıma sahiptir. Paslanmaz çelikten yapılmıştır ve gümüş veya siyah renklerde mevcuttur.
Şanzıman
Şanzıman
8 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK)
Geliştirilmiş 8 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK) güç akışını kesmeden son derece hızlı - artık milisaniyeler içinde - vites değiştirmeyi sağlar. Önceki nesillere kıyasla 8 vitesli PDK, konfor, performans ve verimlilik özellikleri için net bir biçimde daha daha geniş bir ortak nokta sunar.
PDK, esasen iki vites kutusunun tek bir vites kutusunda vücut bulmuş halidir. Bu çift kavramalı düzen, iki yarı vites kutusu ile motor arasında iki ayrı giriş şaftı vasıtasıyla alternatif, basınçla kilitlenmiş bir bağlantı sağlar. Motordan gelen güç akışı, bir yarım vites kutusu ve bir debriyaj üzerinden tek bir seferde iletilirken, bir sonraki vites ikinci yarı vites kutusunda önceden seçilmiştir. Vites değiştirme sırasında, bir kavrama basitçe açılırken diğeri aynı anda kapanır. Sonuç: güç akışında herhangi bir kesinti olmadan son derece kısa vites geçiş süreleri - kısa, aşırı sportif ayarlama. Bu, öncelikle birinci ve altıncı vites arasında fark edilir. Bu vitesler de sportif oran bulunur, altıncı viteste en yüksek hıza ulaşılır.
Peki verimlilik konusu? O da son derece yüksektir. İlave sekizinci vites sayesinde, iki aşırı hızlanma oranının (yedi ve sekizinci vitesler) artışı ve de altıncı vitese bağlantıları daha da iyi yönetilir. Bu da yüksek hızlarda dahi motor devrini düşük tutmaya yardımcı olur. Böylelikle uzun mesafelerde verimlilik ve konfor artar.

Porsche Traction Management (PTM)

911 dört tekerlekten çekiş sistemli tüm modellerin temel özelliği: Porsche Traction Management (PTM). PTM’nin elektronik kontrollü ve tamamen değişken çok plakalı kavraması, sürekli olarak tahrik edilen arka aks ile ön aks arasında tahrik kuvvetini en iyi şekilde dağıtır. Farklı sürüş koşullarına cevap verebilmek için aracın sürüş durumu sürekli izlenir. Sensörler, dört tekerleğin tümünün dönme hızı, aracın yanal ve boylamasına ivmelenmesi ve mevcut direksiyon açısı da dahil olmak üzere sürekli olarak bir dizi veri toplar. Örneğin, arka tekerlekler hızlanma esnasında patinaj çekme eğiliminde olduğunda, çok plakalı kavramanın daha güçlü bir şekilde devrete girmesiyle daha büyük oranda bir tahrik kuvveti aracın ön tarafına iletilir.
Bu şekilde, Porsche Stability Management (PSM - Porsche Stabilite Yönetimi) ile birlikte çalışan PTM, mükemmel sürüş performansı için ve sınırda sürüş sırasında özellikle gerekli olan dengeli yol tutuşu için gereken uygun kuvvet dağılımını sürekli olarak sağlar.

Porsche Tork Dağıtımı Plus (PTV Plus)

Bu sistem, bir arka diferansiyel kilidi ile birlikte arka tekerleklere fren basıncı uygulayarak araç dinamiklerini iyileştirir ve stabiliteyi artırır. Otomobil sert şekilde bir viraja girdiğinde, iç arka tekerleğe orta derecede fren basıncı uygulanır. Sonuç olarak, dış arka tekerleğe daha fazla miktarda tahrik gücü iletilir ve bu da aracın dikey ekseni etrafında ek bir dönme darbesi (yalpalama hareketi) sağlar. Bu, dönüş noktasından dışarıya doğrudan ve dinamik yönlendirme ile sonuçlanır.
Arka diferansiyel kilidi, tamamen değişken bir tork dağılımı sunan elektronik kontrol özelliği ile donatılmıştır. Porsche Stability Management (PSM) ile etkileşime girdiğinde, sistem, çeşitli yol yüzeyi tiplerinde ve hem ıslak yolda hem de karda sürüş stabilitesi açısından gücünü ortaya koyar.
Bu sizin için ne ifade ediyor? Önemli yanal dinamik araç stabilitesi ve olağanüstü çekiş. Her viteste mükemmel çeviklik - hassas direksiyon tepkisi ve dengeli yük aktarma özellikleri ile birlikte. Başka avantajları nelerdir? Viraj alırken çok eğleneceksiniz.
Şasi
Şasi
Porsche Active Suspension Management (PASM - Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi)
PASM, gövde yalpalamasını azaltarak daha fazla konfor ve iyileştirilmiş dinamizm sağlamak için, mevcut yol koşullarına ve sürüş tarzına bağlı olarak tüm tekerleklerdeki sönümleme kuvvetini etkin ve sürekli olarak ayarlayan elektronik bir sönümleme kontrol sistemidir.
PASM, orta konsolun üstündeki bir düğmeyle seçilebilen iki ayara sahiptir: “Normal” modda, darbe sönümleme ayarı sportif ve konforun bir karışımı şeklindedir, “SPORT” modunda ise bu ayar çok daha sıkıdır.
Yeni valf teknolojisi, sönümleme kuvvetlerinin çok daha geniş ölçekte yayılmasını ve daha doğru bir şekilde kontrol edilmesini sağlar - ve belirgin şekilde daha hızlıdır. Düşük hızlarda bile yüksek sönümleme kuvvetleri etmek mümkündür. Sonuçlar somuttur: artan sürüş stabilitesi, artan konfor - ve hepsinden öte, her durumda daha fazla dinamizm.

Porsche Stability Management (PSM)

Porsche Stability Management (PSM), dinamik sürüş performansı sınırlarında stabiliteyi koruyan otomatik bir kontrol sistemidir. Sensörler aracın yönünü, hızını, yalpalama şiddetini ve yanal ivmelenmesini sürekli izler.
Bu bilgiyi kullanan PSM herhangi bir anda gerçek hareket yönünü hesaplayabilir ve stabiliteyi sağlamak için tekerleklere ayrı ayrı kontrollü frenleme uygular. Yol tutuşunun değiştiği yol yüzeylerinde hızlanırken, PSM, otomatik fren diferansiyeli (ABD) ve anti-patinaj sistemini (ASR) kullanarak çekişi iyileştirir. Yüksek seviyede sürüş stabilitesi ve güvenliği için ve aynı zamanda olağanüstü çeviklik için.

Arka aks yönlendirme sistemi

Arka aks, günlük sürüşlerde performans ve uygunluğu eşit ölçülerde arttırır. Özellikle çevik yol tutuşu için sürüş stabilitesinde belirgin bir artış ile birlikte.
Günlük sürüş için avantajı: Düşük hızlarda, sistem arka tekerlekleri ön tekerleklerin ters yönüne yönlendirir. Bu aks mesafesinin sanal olarak kısalmasına neden olur. Dönüş yarıçapı kısalır, viraj alma dönüş tepkisi önemli ölçüde dinamikleşir ve park etme net şekilde daha kolay hale gelir.
Sportif sürüşün avantajı: Yüksek hızlarda, sistem arka tekerlekleri ön tekerleklerle aynı yönde yönlendirir. Aks mesafesinin sanal olarak uzaması ile sürüş stabilitesi artar ve ön ve arka aksların aynı anda yönlendirilmesiyle manevra kabiliyeti artırılır.

Ön aks kaldırma sistemi

Ön aks kaldırma sistemi araç tabanın yerden yüksekliğinin artmasını sağlar. 911’in ön kısmını yaklaşık 40 mm yükseltir - ve yaklaşık 35 km/sa hıza kadar o yükseklikte tutar. Sistem, bu sayede kaldırım kenar taşları, rampalar ve otopark girişleri gibi zorlukların geçmişte kalmasını sağlar.

Porsche Dynamic Chassis Control (Porsche Dinamik Şasi Kontrolü - PDCC)

PDCC aktif bir yalpalanma stabilizasyonu sistemidir. Viraj manevralarında aracın yanal gövde hareketini bastırır. Ek olarak, düz olmayan zeminlerde yanal dengesizliği en aza indirir. Hızınız ne olursa olsun, gelişmiş dinamik performans, daha da saf yol tutuşu ve daha yüksek sürüş konforu için.
Frenler & Tekerlekler
Frenler & Tekerlekler
Hızınızı yavaşça düşürün. Bir an için olsa da mücadeleye giriştiğin alana arkanızı dönün. Aman sakın ha! Mühendislerimiz yavaşlamadan bahsettiklerinde, aslında kastettikleri şey hızdır.
Frenlerin boyutlandırılması, 911 modellerinin performansına göre ayarlanmış ve uyarlanmıştır. Örneğin, 911 Carrera modelleri, ön ve arkada siyah anodize kaplamalı dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri ile donatılmıştır. Fren diski çapı: Her iki aksta da 330 mm. 911 Carrera S modellerinde önde kırmızı renkli altı pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri ve arkada dört pistonlu benzer modeli bulunur. Ön ve arka fren diskleri 350 mm çapındadır. Gelişmiş fren performansı ve güvenilirliği için.

Porsche Ceramic Composite Brake (Porsche Seramik Kompozit Fren - PCCB)

Etkinliği motor sporlarında kanıtlanmış Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB) isteğe bağlı olarak mevcuttur. 911’de PCCB’nin çapraz delikli seramik fren diskleri önde 410 mm ve arkada 390 mm çapa sahiptir ve daha da güçlü fren performansı sunar. PCCB'de ön aksta altı pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri ve arkada dört pistonlu üniteler bulunur - tamamı sarı renkte boyanmıştır. Bu kaliperler önemli ölçüde daha güçlü ve daha da önemlisi son derece güvenilir frenleme kuvvetleri sağlar.
PCCB, en zorlu yol ve yarış koşullarında bile daha kısa fren mesafelerine mümkün kılar. Mükemmel güç zayıflama direnci sayesinde yüksek hızlı frenleme sırasında güvenliği arttırır. PCCB’nin bir başka avantajı, benzer tasarım ve boyuttaki dökme demir disklere göre yaklaşık % 50 oranında daha hafif olan seramik fren diskleridir. Sonuç: askılanmayan yüklerde azalma ve buna bağlı olarak özellikle düz olmayan yollarda daha iyi yol tutuşu ve daha fazla konfor, ayrıca daha fazla manevra kabiliyeti ve gelişmiş kontrol kabiliyeti.

Tekerlekler

70 yıllık spor otomobil üretimi sırasında öğrendiğimiz bir şey varsa, o da çekişi kaybetmemenin önemi olsa gerek. İşte bu nedenle arka akstaki tekerlekler ve lastikler sadece daha geniş değil, aynı zamanda öndeki lastiklerden daha büyüktür. Daha geniş temas yüzeyi performansı optimize ederken, arka tekerleklerin daha büyük çapları stabilite ve konforu arttırır.
911 Carrera modelleri, standart olarak beş çift kollu ispite sahip 19/20 inç Carrera jantlara ve S modelleri ise 10 kollu tasarıma sahip 20/21 inç Carrera S jantlara sahiptirr. Malzeme: Tabii ki hafif alaşım. Tasarım: geleneksel olarak sportif. Hatta, zaman üstü. Biraz daha dinamik bir ürüne ne dersiniz? Biraz daha karmaşık? Otomobilinizle aynı renkte? Talebinize göre farklı tasarımlara sahip daha fazla 20/21 inç jant modelleri de mevcuttur.
Yüksek performanslı sistemler
Yüksek performanslı sistemler
SPORT modu
SPORT düğmesi, önceliğin hem konfor hem de sportif performansta olduğu bir süspansiyon düzeni seçmenizi sağlar. Düğmeye basıldığında, elektronik motor yönetimi daha sportif bir tepki talebi iletir. Motor dinamikleri daha doğrudan hale gelir, vites yükseltmeleri daha geç ve vites küçültmeleri daha erken gerçekleşir. İsteğe bağlı spor egzoz sistemi etkinleştirilir.

Sport Chrono Paketi

Bir düğmeye basarak elde edilen adrenalin, tüyleriniz diken diken olacak: mod anahtarı ve Porsche Track Precision uygulamasını içeren isteğe bağlı Sport Chrono Paketinin işlevleri şasinin, motorun ve şanzımanın daha da sportif bir şekilde ayarlanmasını sağlar.
Direksiyon simidi üzerindeki SPORT Response butonu ile beş sürüş modundan birini seçebilirsiniz: Normal, “SPORT”, “SPORT PLUS” ve “Individual” (kişiye özel) - bu modlar aracı kişisel sürüş tarzınıza daha da fazla uyarlamanıza olanak tanır - ve “WET” (ıslak yol) modunu kullanabilirsiniz.
SPORT modunda, 911’in tepkileri daha da dinamik hale gelir. SPORT PLUS modunda, Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM), isteğe bağlı Porsche Dinamik Şasi Kontrolü (PDCC) ve arka aks yönlendirmesi özellikleri sayesinde daha sportif sönümleme, daha yüksek yalpalanma stabilitesi ve virajlara girişte daha doğrudan dönüş sağlar.
Ek olarak, Sport Chrono Paketinde üç özellik daha bulunur. Bunlardan ilki, SPORT PLUS modunda mümkün olan en iyi hareketsiz durumdan kalkış için kullanılabilen Launch Control (Kalkış Kontrolü) özelliğidir.
İkinci özellik, motor sporlarından uyarlanan vites değiştirme stratejisidir. Bu modda PDK’nın etkinliği, aşırı kısa vites değiştirme süreleri ve maksimum hızlanma için optimum vites değiştirme noktaları sağlamak için arttırılmıştır. Gözle görülür derecede aktif vites değiştirme gerektiren yarış pistleri için ideal ödün vermeyen performans için.
SPORT Response fonksiyonu, mod anahtarının ortasındaki düğmeyi kullanarak etkinleştirilir. Motor ve şanzıman daha sonra enerjiyi serbest bırakmak için mümkün olan en hızlı şekilde hazırlanır. Sonuç: maksimum yanıt verme hızı - yaklaşık 20 saniyelik bir süre için.
Sport Chrono Pakati’nin bir diğer bileşeni de, gösterge paneline monte edilmiş kronometredir. Dinamik motor aksamları gibi: bu elektronik olarak yönetilen sistem, sert ve yumuşak bir motor tertibatı düzeninin faydalarının kullanılabilmesi için farkedilebilir salınımları ve motor başta olmak üzere tüm aktarma organlarının titreşim seviyelerini en aza indirger. Kısacası, hem sürüş stabilitesini hem de sürüş konforunu arttırır. Sport Chrono Paketine dahil edilen birözellik daha var: tur sürelerini ve sürüş verilerini ölçmek için Porsche Track Precision* uygulaması¹⁾ Bunlar, bir akıllı telefon kullanılarak karşılaştırma amacıyla kaydedilebilir, yönetilebilir ve diğer sürücülerle paylaşılabilir.

Sportif PSM

Sport Chrono Paketi ile birlikte, PSM bir Sport modu tarafından desteklenir. Bu, PSM’nin arka planda aktif kalmasıyla önemli oranda daha fazla sportif bir sürüş tarzı sağlar. Daha gelişmiş bir sürüş deneyimi için.

PASM sport süspansiyon

PASM spor süspansiyon, 911 Carrera S Cabriolet modellerinde ilk kez yer alıyor. Sürüş yüksekliği, PASM süspansiyonlu modelden 10 mm daha düşüktür. Yaylar daha sert ve daha kısadır ve ön ve arka akslardaki yalpalanma önleyici çubuklar daha serttir. Yay oranları önemli ölçüde artırılarak 911’in yolda ve yarış pistindeki stabilitesinin daha saf ve dengeli olması sağlanmıştır. Bu, günlük sürüşler için uygunluk üzerinde önemli bir etkisi olmayacak şekilde tasarlanmıştır.
PASM spor süspansiyon ile birlikte, ön rüzgarlık kenarı daha sportif bir geometriye sahip hale gelirken arka rüzgarlığın boyu uzatılmıştır. Böylece sadece ön aksın kalkma oranı azaltılmakla kalınmamış, aynı zamanda gelişmiş aerodinamik ve daha iyi performans için arka aksa bastırma kuvveti uygulanmıştır - şaşırtıcı derecede yüksek bir konfor seviyesi sağlanması elbette ihmal edilmemiştir.

* Uygulamanın kullanımına sadece özel parkurlarda izin verilir. Bu ürünün kullanımı (özellikle video kayıt özelliği ile birlikte) belirli pazarlarda veya etkinliklerde yasalar veya düzenlemeler ile yasaklanmış olabilir. Bu ürünün herhangi bir şekilde kullanımdan önce, lütfen ürünün yerel yasa ve düzenlemelere uygunluğunu kontrol edin.

Klima ve camlar
Klima ve camlar
Klima
İki bölgeli otomatik klima kontrolü, sürücü ve ön yolcu için ayrı sıcaklık kontrollerine sahiptir. Aktif karbon ince toz filtresi parçacıkları, polenleri ve kokuları hapseder ve araç içine ulaşmadan önce dış havadaki ince tozu tamamen filtreler. Otomatik hava sirkülasyonu modu sürekli olarak hava kalitesini izler, nemi azaltır ve gerektiğinde temiz havadan dolaşımdaki havaya geçiş yapar.

İyonlaşma

İsteğe bağlı iyonlaşma işlevi, araçtaki hava kalitesini artırır. Kabine ulaşmadan önce, otomatik klima kontrol sistemindeki hava bir iyonlaştırıcı içinden geçirilir. Havadaki mikroplar ve kirleticiler azalır ve daha da konforlu bir iç ortam için iç hava kayda değer şekilde yenilenir.

Sürgülü/açılır tavan

Elektrikli ayarlanabilir sürgülü/açılır tavan dışarı doğru açılır, böylece tavan boşluğunu engellemez. Bu özel tasarımın bir diğer avantajı tavan açık şekilde sürüşten alınan keyfi daha da artıran geniş açıklıktır. Ağ tipi rüzgar deflektörü hava akımına karşı korur ve rüzgar gürültüsünü daha da azaltır.

Sürgülü/açılır cam tavan

Renkli, sertleştirilmiş emniyet camından üretilen elektrikli ayarlanabilir sürgülü/açılır tavan, istenmeyen parlak ışığa karşı gölge sağlayan elektrikli bir açılır güneşlik içerir. Cam sürgülü tavanın tasarım, tavan boşluğu ve açıklık diğer teknik özellikleri, normal sürgülü/açılır tavan ile aynıdır.
Aydınlatma ve yardım sistemleri
Aydınlatma ve yardım sistemleri
Tüm 911 modellerinin ana farları son teknoloji ürünü LED’ler ile donatılmıştır. Hızlı yanıt süresi ve güçlü aydınlatma için. Şüphe götürmez bir şekilde bir Porsche: Kısa huzmeli dört noktalı gündüz sürüş farları. Tüm 911 modellerinin ortak bir özelliği, üç boyutlu arka lambalara sahip olan ışık şerididir. Buradaki tüm fonksiyonlar için son teknoloji ürünü LED lambalar kullanılmaktadır. Ayrıca belirtmeye değer: ortada yer alan üçüncü fren lambası.

Porsche Dynamic Light System Plus (Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi Plus (PDLS Plus) da içeren LED uzun farlar

Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi Plus (PDLS Plus) içeren LED ana farlar, dinamik mesafe kontrolü, dinamik viraj lambaları, hıza duyarlı far mesafesi kontrolü ve Uzun Far Asistanı ile donatılmıştır. Gelişmiş yakın alan, yan ve uzak alan aydınlatması ve ilave güvenlik için.

Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi Plus (PDLS Plus) içeren matris huzmeli LED uzun farlar

Matris huzme teknolojili LED ana farlar ve Uzun Far Asistanı ile daha da geniş görünürlük. Matris huzmeli uzun farlar, kalıcı uzun far konisinin belirli bölümlerini stratejik olarak devre dışı bırakır. 84 adet ayrı ayrı kontrol edilen LED, duruma göre değiştirilerek veya karartılarak ayarlanabilir. Önünüzdeki yolun ters tarafındaki araçlardaki sürücülerin gözleri kamaşmaz ve aynı zamanda bunların arasındaki ve yanlarındaki alanlar yine de tam olarak aydınlatılır. Hedefe odaklanmayı optimize etmek için, ışıklar sadece yaklaşmakta olan araçların gözden kaybolması amacıyla kontrollü olarak karartılmakla kalmaz, ışık boşluğunun sağındaki alan sürücünün görsel dikkatini daha iyi yönlendirmek için daha parlak bir şekilde aydınlatılır. Yüksek yansıtıcı özelliklere sahip trafik işaretlerinin segmente özgü karartılması da sürücünün gözünü kamaştırmayacak şekilde davranır. Porsche Dinamik Işık Sistemi Plus (PDLS Plus) içeren matris huzmeli uzun LED farlar, ayrı LED'leri açıp kapatarak virajları en iyi şekilde aydınlatan elektronik viraj lambalarıyla birlikte gelir.

Destek sistemleri

Bugünlerde ender görülen bir lüks: sadece doğrudan önünüzde bulunanlara konsantre olacak zamana sahip olmak. Örneğin yol. Veya bir sonraki viraj. Asistan sistemlerimiz gerçek anlamda anda kalmanızı sağlar.

Porsche WET modu*

911 özel bir ‘WET’ moduna sahiptir. Bu, ıslak zeminde sürerken sürücüleri destekleyen yenilikçi bir sistemdir.
Ön tekerlek yuvasındaki sensörleri kullanan sistem, su birikintilerini algılar ve böylece ıslak yol yüzeylerini analiz eder. Gözle görülen derecede ıslak bir yol yüzeyi tespit ederse, PSM ve PTM'nin tepki davranışı buna göre belirlenir. Sistem, algılanan ıslaklık hakkında sürücüyü bilgilendirir ve manuel olarak “WET” moduna geçmelerini önerir. Sürücü bunu etkinleştirirse, PSM, PTM, aerodinamik, PTV Plus ve aktarma organlarının tepkileri ayarlanır.

Çarpışma Önleme ve Frenleme Asistanı

Standart Çarpışma Önleme ve Fren Asistanı, sistem sınırları içinde araç ve bisikletlerle çarpışma riskini azaltabilir. İlk aşamada, sistem, çarpışma alanındaki arabaları, yayaları veya bisikletlileri tespit ettiğinde sürücüyü sesli ve görsel olarak uyarmak için ön kamerayı kullanır.
İkinci aşamada, araç araçlara, yayalara veya bisikletlilere çok hızlı yaklaşıyorsa, aynı zamanda fren basıncı uygular. Gerekirse, sürücü acil durdurma gerçekleştirmek için fren de uygulayabilir. Sürücü tepki vermezse, çarpışma sonuçlarını azaltmak veya tamamen önlemek için otomatik acil durum frenlemesi başlatılır.

Trafik işareti algılamayı da içeren Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi

Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi, yoldaki ayırıcı çizgi işaretlerinin otomatik olarak algılanması için kamera tabanlı bir sistemdir. Sistem, yönlendirme desteği sağlar ve aracın şeritte kalmasına yardımcı olarak sürücü üzerindeki yükü hafifletir.
Entegre trafik işareti algılama, hız sınırlarını, “sollama yapılmayan” bölgeleri ve sınır işaretleri gibi dolaylı bilgileri tespit etmek için kamera görüntülerini ve navigasyon verilerini kullanır ve bunları gösterge panelinde görüntüler. Avantajı: Navigasyon veritabanında saklanan bilgilerle karşılaştırıldığında, geçici hız sınırlamalarının bile algılanabilmesidir.
Trafik işareti algılamanın bir diğer faydası: Navigasyon sistemi verilerine ve virajlı yol levhalarının kamera tanımalarına dayanarak, sistem, gösterge panelinde okla yön uyarısı göstererek, sizi dar virajlı yollara karşı uyarır. Siz ona ulaşmadan çok önce. Peki özellik size ne fayda sağlar? Daha fazla konfor. Örneğin, daha uzun karayolu yolculuklarında daha az stres.

Dönüş Asistanı ile birlikte Şerit Değiştirme Asistanı

Şerit Değiştirme Asistanı 911’inizin arkasındaki alanı veya kör noktaları izleyen radar tabanlı teknoloji kullanır. Şerit değiştirmek üzere manevraya başladığınızda, bir araç arkanızdan hızla yaklaşıyorsa veya kör noktalarınızdan birinde bir araç bulunuyorsa, sistem yan aynalarda görsel bir uyarı verir. Özellikle otoyollarda, daha yüksek konfor ve güvenlik için.
Düşük hızlı dönüş manevralarında, Dönüş Güvenliği Asistanı size destek olur. Bir kavşakta düşük hızla dönüş yaparken, Dönüş Asistanı, sistem sınırları dahilinde, aracınızın arkasındaki kör noktalarda yaklaşan bir nesnenin varlığı tespit ederse, görsel bir uyarı verir.

Gece Görüş Asistanı

Gece Görüşü Asistanı, gece sürüşünde, farların yetişemediği alanlar için dahi sürücüye bilgi verir. Bir kızılötesi kamera, yayaları veya büyük vahşi hayvanları, farların menziline girmeden önce algılar. Gösterge panelindeki termal görüntü, sürücüyü uyarır: Tespit edilen kişi veya hayvan, sarı renkle vurgulanır. Aracın önünde kritik bir mesafede bulunuyor olmaları durumunda, kırmızı renkle vurgulama yapılır ve sesli bir uyarı buna eşlik eder. Aynı zamanda Durma Mesafesi Kontrol sistemi de etkinleşir. Matris huzmeli LED uzun farlar ve Porsche Dinamik Aydınlatma Sistemi Plus (PDLS Plus) ile birlikte, gelen işaretleme ışığı fonksiyonu, yol kenarındaki veya taşıt yolundaki yayalara üç defa kısaca selektör yaparak sürücünün dikkatini çeker.

Önde ve arkada ParkAssist destek sistemi

Standart ParkAssist destek sistemi, sürücüyü aracın önünde ve arkasında engellerin varlığına karşı sesli bir şekilde uyarır. Sesli uyarı, aracı şematik olarak gösteren merkezi gösterge ekranında görsel bir uyarı ile desteklenir.

Geri görüş kamerası

Geri görüş kamerası, geriye doğru park etmeyi ve manevra yapmayı kolaylaştırır. Direksiyon simidinin o anki konumu göz önüne alındığında, aracın öngörülen rotasını gösteren PCM ekranında kamera görüntüsü ve dinamik kılavuzlar şeklinde yardım sağlanır.

Surround View ile ParkAssist

Surround View, ön alt panel ve dış ayna çerçevesinde yer alan üç adet daha da yüksek çözünürlüklü kamerayla geri görüş kamerasını destekler. Dört kameranın tamamı tarafından sağlanan bilgilere dayanarak, sistem araba hakkında sanal bir kuş bakışı görüntü oluşturur ve bunu PCM ekranında gösterir. Dar çıkışlar gibi görüşün kısıtlı olduğu noktalarda görünürlüğü artırmak için çeşitli kamera görüntüleri arasında geçiş yapmak da mümkündür.

* “WET” sürüş programı, dikkat gerektiren farklı yol ve hava koşullarında sürücünün görevlerinin yerini almaz; yalnızca sürücüye destek sunan bir sistemdir.

Ses sistemleri
Ses sistemleri
Sound Package Plus
Sound Package Plus, 911'iniz için mükemmel bir ses sistemi sağlar: sekiz hoparlör ve toplamda 150 watt çıkış sayesinde. Araç iç tasarımının akustik düzeni, PCM’ye entegre edilmiş amplifikatörler tarafından sürücüye ve yolculara ideal olarak uyarlanmıştır.

BOSE® Surround Sound Sistemi

BOSE® Surround Sound Sistemi, 911’in kendine özgü iç akustiğine en uygun şekilde ayarlanmıştır. Ses sistemi, 12 adet hoparlöre ve araç kaportasına entegre, patentli, 100 watt’lık bir aktif subwoofer içeren amplifikatör kanallarına sahiptir. Bu tamamıyla aktif sistem kurulumu, her bir hoparlörün araç iç kısmına optimum şekilde adapte olmasını sağlayarak 911’i oldukça hızlı hareket eden bir konser salonuna dönüştürür. Toplam çıkış: 570 watt. BOSE® SoundTrue Geliştirme Teknolojisi, MP3 gibi sıkıştırılmış dosya formatları için daha da iyi ses kalitesi ve dinamikler sağlar.

Burmester® Birinci Sınıf Surround Ses Sistemi

Yol belki de dünyada rahatsız edilmeden müzik dinleyebileceğiniz yegane yerdir. Aldığınız zevkinizi Porsche tarzına yükseltmek için iyi bir neden. Dünyanın en önemli birinci sınıf ses cihazı üreticilerinden biri olan Burmester® ile birlikte, isteğe bağlı olarak mevcut olan Burmester® High-End Surround Sound System’i yarattık. Sonuç: çok sayıda ölçüm ve ses örneği kullanarak 911’inize özel olarak uyum sağlayan en yüksek seviyede ses performansı. Ya da rakamlarla: 13 amplifikatör kanalı, 300 watt D sınıfı amplifikatöre sahip aktif, ayrı bir subwoofer da dahil olmak üzere maksimum verimlilikte çalışan 13 hoparlör. Sonuç: 35Hz - 20kHz frekans aralığında 855 watt saf müzik keyfi.
Burmester® sistemi, diğer sistemlerde sıklıkla kullanılan ayrı subwoofer muhafazasının yerini alan patentli entegre subwoofer sistemini kullanır. Şerit tweeter sistemi (hava hareketli transformatörler (AMT)), mükemmel seviyede stabilite ile kusursuz mükemmelikte, net ve bozulmamış yüksek frekanslı ses üretimi için kullanılır. Tüm hoparlör gövdeleri mükemmel bir şekilde eşleşmiştir ve analog ve dijital filtrelerin kullanımı sayesinde, en yüksek ses seviyesinde bile doğal ve zengin dokulu bir uzaysal ses sağlar. Özel ses ön ayarları, müzik deneyiminizi hızlı şekilde kişiselleştirmenize olanak sağlar. Ses arttırıcı ayrıca sıkıştırılmış veri biçimindeki müzik dosyalarının tonunu da optimize eder.
Yaşadığımız her günden en iyi verimi almalıyız. Planlarınıza kritik bir iş toplantısı veya bir hafta sonu gezisi mi girdi: Kendi imkanlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanız önemlidir. Porsche Connect bunu yapmanıza yardımcı olur. Sizi herhangi bir yolculuğa ve hedeflerinize göre ideal bir başlangıç ​​pozisyonuna getirir. İşinize yarayacak araç içi servisleri ve akıllı telefonunuz için Porsche Connect uygulaması ile.
Porsche Connect uygulaması, Porsche’nizin dijital arayüzüdür. Varış hedeflerinizi ve takviminizi Porsche’nizle senkronize edin, gerçek zamanlı trafik bilgilerini kullanarak seyahatler planlayın ve müzik servislerini dinleyin. Spor otomobilinizin durumunu sürekli takip edin ve akıllı telefonunuz üzerinden belirli araç fonksiyonlarını kontrol edin. Aracınıza veya aracızdan nihai varış noktanızın yönünü belirleyin. Güncel çevrimiçi haritalara sahip rota hesaplaması sayesinde, spor arabanız sizi hedefinize daha hızlı ulaştırır.
Porsche Connect’in temeli, LTE telefon modülüdür. Olağanüstü kullanım kolaylığı ve optimize edilmiş veri bağlantısı için bir SIM kart okuyucusuna sahiptir. 911’inizin içinde ve akıllı telefonunuzda veya tabletinizde. Bazı ülkelerde, LTE özellikli entegre bir SIM kart ve veri paketi de mevcuttur. Bunlar, müzik akışı işlevleri hariç, Navigasyon ve Bilgi-Eğlence paketinin servislerine kolay erişim sağlar. Tüm müzik servisleri ve araç içi WiFi etkin noktasını kullanmak için, Porsche Connect Store’dan bir veri paketi edinebilirsiniz*. Tabii ki, isterseniz, kendi SIM kartınızı da kullanabilirsiniz. Lütfen bunun, seçtiğiniz mobil şebeke sağlayıcısına geçerli bir abonelik gerektireceğini unutmayın (ücrete tabidir).

Servisler ve akıllı telefon uygulamaları

Porsche Connect ile, 911’inizde yolculuk öncesinde, sırasında ve sonrasında size destek sağlayan yardım servislerine ve işlevlerine erişebilirsiniz. Porsche Connect uygulaması, PCM veya My Porsche üzerinden kullanılması son derece kolaydır. Porsche Connect Navigasyon ve Bilgi-Eğlence Paketi ile, hayattaki önemli şeyler için artık daha fazla zaman ayırabileceksiniz.
Her türlü varış noktasını saniyeler içinde bulmanızı sağlayan bir konum belirleme servisi içerir. Kapalı park alanlarını bulmaya ne dersiniz, yağmur yağarken bile ayaklarınızı ıslatmadan hedefinize ulaşmak fena olmaz mıydı? Ya da arkadaşlarınızla buluşmak için güzel bir restoran seçimi nasıl olurdu? - Porsche’nizdeyken, restoran yorumlarına dayanarak seçebilirsiniz.
Çevrimiçi sesli komut sisteminiz olan Voice Pilot ayrıca, gözünüzü her zaman yolda ve trafikte tutmanızı sağlayan destek sunar. Sadece nereye gitmek istediğinizi söyleyin. Örneğin varış noktanızda bulunan görülmesi gereken bir mekan. Voice Pilot, ayrıntılı adres verisi belirtmenize gerek kalmadan sizi anlar.

Apple® CarPlay

Porsche Connect ile, iPhone® uygulamalarınızı Apple® CarPlay’in yardımıyla Porsche’nizde de kullanabilirsiniz. Böylece, “telefon”, “müzik” veya “haberler” gibi sürüş esnasında kullanılan uygulamaları Apple® ses tanıma arayüzü PCM veya Siri® ile kolayca ve güvenle kullanabilirsiniz.

My Porsche

Bütün Porsche’ler tercihlerinize göre yapılandırılabilme özelliğine sahiptir. Porsche Connect de aynı özelliğe sahiptir. Böylece, Porsche Connect işlevleri ve hizmetlerinin çoğunu çevrimiçi olarak www.porsche.com/myporsche adresinde - gereksinimlerinize göre kişiselleştirebilir ve çalıştırabilirsiniz. Rotanızı planlayın ve bunu Porsche’nize gönderin. Son seyahatinizden mevcut yakıt seviyesini ve verileri çağırın veya kapıların ve camların kapalı olup olmadığını kontrol edin. Gerekirse, aileniz ve arkadaşlarınız da My Porsche’ye ve böylece spor otomobilinizin belirli işlevlerine erişebilirler.

Porsche Connect Store

Sözleşmenizi uzatmak ister misiniz? Veya daha fazla Porsche Connect servisi satın almak? www.porsche.com/connect-store adresinde Porsche Connect Store’u ziyaret edin ve Porsche Connect’in size daha fazla ne sunabileceğini keşfedin. Aracınız ve ülkeniz için uygunluk bilgileri de dahil olmak üzere diğer çevrimiçi hizmetler, uygulamalar ve işlevler hakkında her şeyi öğrenin. Bu arada, hizmet portföyümüz sürekli genişletiliyor: En son bilgiler için www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin.

* Not: Porsche Connect servisleri, uzunluğu servis paketine ve ülkeye göre değişebilen ancak üç aydan az olmayan ücretsiz, kapsamlı bir kullanım süresi içerir. Porsche Connect servislerinin tamamı veya ilgili bireysel servisler bazı ülkelerde kullanılamayabilir. Ek olarak, seçilen Porsche Connect servislerinin kullanımı için veri kullanım iznine sahip olan entegre bir SIM kart bazı ülkelerde fiyata dahil edilecektir. WiFi etkin noktasını ve entegre SIM kartla müzik yayını gibi dahil olmayan diğer Porsche Connect servislerini kullanmak için bu ülkelerde Porsche Connect Store’dan ücret karşılığında bir veri paketi de temin edilebilir. Alternatif olarak, kendi SIM kartınızı kullanarak veri bağlantısı da kurabilirsiniz. Ücretsiz abonelik süreleri, artçı masraflar ve ülkenizdeki bireysel hizmetlerin kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi için, lütfen www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin veya yakınınızdaki Porsche Centre’a danışın.

Aydınlatma Sistemi

1/3
Modern LED teknolojisi ile 911 aydinlatma teknolojisi

Aydınlatma Sistemi

1/3
Modern LED teknolojisi ile 911 aydinlatma teknolojisi

Broşürleri İndir

Yeni Carrera 911 hakkında detaylı bilgileri burada bulabilirsiniz. Tümü indirilmeye hazır.

Bir Porsche Merkezi Bul

İletişim Bilgileri

;