Modeller
Ana navigasyon
Ana navigasyon

Cayenne Modelleri

Spor Otomobil Ailesi. Cayenne.
Her maceraya açılan beş kapı. Dinamik tasarım ve verimli turboşarjlı motorlar. Tüm dünyayı kokpite taşıyan harika bir dijital ağ. Hem sürücüye hem de yolculara üstün konfor sunan esneklik, kalite ve standartları belirleyen destek sistemleri.

Cayenne, Porsche deneyimini daha büyüleyici ve daha kapsamlı hale getiriyor. Ve hala özgün bir spor otomobil olmayı sürdürüyor.
Porsche - Cayenne
Porsche - Cayenne
Porsche - Cayenne
Dizayn
Birden fazla SUV vardır. Ancak sırf birinde ilk binişte motoratmosferini içine çekersin.

360°

Keşfet
Cayenne
250 kW/340 PS
Güç (kW)/Güç (hp)
6,2 s
0-100 km/h hızlanma
5,9 s
Sport Chrono Paket ile 0-100 km/h hızlanma
9,2 – 9,1
l/100 km
210 – 207
g/km
Porsche - Cayenne Porsche - Cayenne Porsche - Cayenne

Teknik Özellikleri

Macan - Teknik Özellikleri
Aks mesafesi: 2.895 mm
Uzunluk: 4.918 mm Yükseklik: 1.696 mm
  Manuel PDK
Güç (kW) - 250 kW
Güç (hp) - 340 PS
d/dk maksimum güç - 5.300 - 6.400 r/min
0-100 km/h hızlanma - 6,2 s
Sport Chrono Paket ile 0-100 km/h hızlanma - 5,9 s
Maksimum hız - 245 km/h
Model Karşılaştırma

Özellikler

Dış tasarım
Dış tasarım
Dinamik tasarım dili. Tipik olarak Porsche.
Güçlü bir şekilde vurgulanan ön kanatlar, uzun ve aşağı eğimli kaput ve güç kubbesi ve şimdi daha da büyük ve belirgin olan karakteristik üç parçalı hava girişleri gibi ayırt edici geleneksel özellikler görülmeye değer
Ön apron, yeni ve güçlü bir tarza sahip; hareketsizken dahi içerdiği performansın işaretini veriyor. LED farlar, opsiyonel olarak LED Matrix Beam fonksiyonlarını içeriyor.
Yan tarafta tavanın daha keskin hatları, zarif bir şekilde arka rüzgarlığa doğru alçalarak dikkat çekiyor. Yeni tarza sahip kapılar, Cayenne için ilk defa 22 inç’e kadar boyut seçenekleriyle sunulan yeni jantlar ve arkada 315 mm’ye kadar karma lastikler de sunuluyor. Bunlar, genel sportif izlenimi daha da güçlendiren diğer detaylar.
Arka kısmın tasarımı tamamen yenilendi. Tüm arka kısım boyunca uzanan ve yeni Cayenne modelinin varlığını zarif bir şekilde vurgulayan çarpıcı ışık şeridi, anında dikkat çekiyor. Arka lambalarda, son derece hassas ve en yeni LED teknolojisi ve farların tasarım konsepti kullanılıyor. Bağımsız aydınlatma bileşenleri, üç boyutlu bir görünüşleriyle ayırt edilebiliyor. Otomobilin tasarımında öne çıkan bir başka özellik.
Cayenne, önceki nesline kıyasla genel olarak daha geniş omuzlu, dolayısıyla daha kaslı, daha atletik ve daha dinamik bir görünüşe sahip.
İç tasarım
İç tasarım
Zarif, sportif, ergonomik. Düz ve belirgin bir şekilde daha geniş ön konsol ve çok fonksiyonlu spor direksiyon ile vites kolu arasındaki mesafeyi kısaltan eğimli orta konsol sayesinde.
Kökenimiz, motor sporlarında. Otomobili ve sürücüyü mümkün olduğunca birbirine yaklaştırmanın ne kadar önemli olduğunu burada öğrendik. İç mekan, sürücünün çevresinde tasarlanmıştır. Ve sonuç olarak tamamen sürüşe odaklı.
Aynısı, koltuklar için de geçerli: büyük “S” harfi ile sportif. Her biri motor sporları hissini veren, yeniden tasarlanmış arka koltuklar için de. Konfordan taviz vermeden.
Tüm Cayenne modellerinde yeni: Porsche Advanced Cockpit kumanda konsepti. Direct Touch Control fonksiyonu ile orta konsolun cam görünümlü yüzeyinde, en önemli fonksiyonlara doğrudan erişim için dokunmaya duyarlı düğmeler yer alıyor.
Performans
Performans
Daha güçlü, daha dinamik ve daha verimli. Yeni nesil motorlar.
Cayenne neslinin motorları, baştan aşağı yeniden geliştirildi ve artık daha yüksek güç ve tork sunuyor. Üstelik daha iyi verimlilikle birlikte.
Performansta ve tasarımda yeni bir mihenk taşı: yeni Porsche Yüzey Kaplamalı Fren (PSCB).
Bu fren sisteminin ardındaki yenilik, dökme demir fren diskinin ilk defa seramik (tungsten karbür) ile kaplanmasıydı. Benzer yapıya ve boyutlara sahip klasik dökme demir disklere kıyasla avantajları: daha iyi duyarlılık ve özellikle yüksek zayıflama direnci.
Gelişmiş verimlilik ve daha üstün performans için önemli bir diğer platform: Porsche Active Aerodynamics (PAA). PAA, örneğin hava girişlerine entegre çok sayıdaki klapeyi kontrol ederek, otomobilin aerodinamik davranışını aktif bir şekilde etkiler.
Şasi
Şasi
Her şey kontrol altında. 4D Chassis Control sayesinde.
Bazen hedefe ulaşmanın birden fazla yolu vardır. Bunlar, adaptif havalı süspansiyon veya arka aks yönlendirme sistemi gibi yeni özellikler şeklinde olabilir.
Adaptif havalı süspansiyon, hem sürüş dinamiğini hem de konforu artırır. Üç bölmeli teknoloji, yaylanma oranının sürüş moduna ve koşullara göre uyarlanması sayesinde konfor ile sportifliğin daha da iyi bir kombinasyonunu mümkün hale getirir. Havalı süspansiyon, aracı daima dengede tutmak için seviye düzeltme fonksiyonuna da sahiptir ve PASM ve araç yüksekliği ayarlama olanaklarını içerir. Böylece, aracın yerden yüksekliğini ihtiyaca göre aktif bir şekilde değiştirebilirsiniz.
Kumanda konsepti
Kumanda konsepti
Tüm Cayenne modellerinde yeni: Porsche Advanced Cockpit kumanda konsepti. Direct Touch Control fonksiyonu ile orta konsolun cam görünümlü yüzeyinde, en önemli fonksiyonlara doğrudan erişim için dokunmaya duyarlı düğmeler yer alıyor. Arada: kompakt vites kolu. Orta konsolun üstünde, sezgisel kullanım için tam HD 12 inç dokunmatik ekrana ve çevrimiçi navigasyon modülüne sahip olan Porsche Communication Management (PCM) bulunuyor. Çok fonksiyonlu spor direksiyonun ardında, gösterge tablosu yer alıyor. Porsche’nin tipik ibre tasarımına sahip geleneksel analog devir göstergesinin sağında ve solunda, sanal göstergeleri, haritaları ve gerekli diğer bilgileri görüntüleyen iki yüksek çözünürlüklü ekran bulunuyor.
Yardım sistemleri
Yardım sistemleri
Hedefinize güvenle, konforla ve verimlilikle ulaşın.
Cayenne, yardım ve destek sunan, tehlikeleri tespit eden ve erken uyarılar veren çeşitli destek sistemlerine sahiptir.
Tam renkli göz hizası ekranı, sürüş ile ilgili tüm bilgileri sürücünün görüş alanına taşır. Dolayısıyla sürücünün dikkati daha az dağılır ve yola tamamen odaklanabilir. Görüntülenen bilgiler arasında anlık hız, navigasyon, trafik işareti algılama, telefon, arazide sürüş bilgileri ve araç destek sistemlerinin uyarıları yer alır.
Gece Görüşü Asistanı, geceleri farların yetişemediği alanlar için dahi sürücüye bilgi verir. Bir kızılötesi kamera, yayaları veya büyük hayvanları, farların menziline girmeden önce algılar.

Adaptif hız sabitleme sistemi (ACC)

Öndeki araca olan mesafeye göre, sistem Cayenne modelinin hızını tamamen bağımsız bir şekilde kontrol eder. Bunun için, öndeki bir radar sensörü, aracın önündeki alanı denetler.
Porsche E-Performans
Porsche E-Performans
Cayenne E-Hybrid, söz konusu performans ve gelecek olduğunda tempoyu belirliyor. Kendi segmentindeki ilk plug-in hybrid modellerinden biri.
23 km ila teorik olarak 44 km tamamen elektrikli sürüş menzili sayesinde, şehir içinde içten yanmalı motoru hiç kullanmadan tüm iş gününüzü tamamlayabilirsiniz; maksimum 135 km/h hızla.
Yeni bir mobilite konsepti, yalnızca araç ile sona ermiyorsa yenilikçidir. Dolayısıyla Porsche E­ bir altyapıyı içerir: en ideal şekilde entegre edilmiş araç şarj portu, evde ve yolda kullanılabilecek pratik şarj ekipmanları ve akıllı şarj seçenekleri.

Evde şarj

Porsche’nizi evinizde şarj etmek için, endüstriyel tip bir elektrik prizi kurmanızı öneriyoruz. Porsche Üniversal Şarj Cihazı’nın (AC) pratik duvar montaj seti, E-Hybrid modelinizin standart donanımının bir parçasıdır.

Duvara montaj mümkün değilse veya diğer araçlarınızın da kullanabileceği bir şarj istasyonu kurmak istiyorsanız, opsiyonel şarj kaidesini de seçebilirsiniz.

Porsche Üniversal Şarj Cihazı (AC) ve araç şarj portu

Standart Porsche Üniversal Şarj Cihazı (AC), Porsche’nizi çeşitli prizlere güvenle bağlar. Araç şarj portu bağlandıktan sonra, otomobil şarj fişini otomatik olarak algılar ve hareketin önlenmesi için kilitlenir. Şarj işlemi derhal başlar. Gösterge tablosunda bataryanın tamamen şarj edilmiş olmasını istediğiniz zamanı seçtiğinizde, şarj işlemi daha sonra başlatılır, böylece daha ucuz tarifeli zaman aralıklarından faydalanabilirsiniz.

Rota üzerinde şarj

Artık birçok şehirde, Porsche E-Hybrid modelinizi şarj etmek için kullanabileceğiniz halka açık şarj tesisleri bulunuyor. Bunun için opsiyonel şarj kablosunu (mod 3) sunuyoruz.

Alternatif olarak, örneğin işyerinizde veya dostlarınızı ziyaret ederken, aracınızı Porsche Üniversal Şarj Cihazı (AC) ile uygun prizler kullanarak şarj edebilirsiniz. Porsche, bunun için değiştirilmesi kolay birçok özel şebeke adaptörü sunmaktadır.

Spor otomobilinizi yurt dışında şarj etmek istediğinizde, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan standart elektrik prizleri için uygun bir kablo isteyebilirsiniz. Üstelik Porsche Connect uygulamasını çevrenizdeki, rotanızdaki veya hedefinizdeki şarj istasyonlarını bulmak için pratik bir şekilde kullanabilirsiniz.
Önemli olanlar için daha fazla zaman.
Yaşamı birçok yönden kolaylaştıran yeni kullanışlı hizmetler ve akıllı telefon uygulamaları.
Örnekler: yeni Porsche Connect uygulaması, Apple® CarPlay, My Porsche veya Porsche Connect Store.
Porsche Connect sayesinde, Cayenne'inizle yola çıkmadan önce, yol boyunca ve yolculuktan sonra size yardımcı olacak kullanışlı hizmetlere ve fonksiyonlara erişebilirsiniz.
Porsche Connect uygulaması, PCM veya My Porsche ile tümünü kolayca kontrol edebilirsiniz. Navigation Plus veya yeni Porsche Connect uygulamasına ek olarak, 20'den fazla ekstra hizmet ve uygulama mevcut.
Çevrimiçi sesli komut hizmetiniz Voice Pilot, daima yola ve trafiğe odaklanabilmeniz için kullanımınıza hazır. Nereye gitmek istediğinizi söylemeniz yeterli. Örneğin, hedefinizin yakınında görmeye değer bir yer. Voice Pilot, adres detaylarını girmek zorunda kalmadan sizi anlar.
Tüm esnekliğiyle Porsche Connect: Porsche Connect ile, sunulan hizmetler, uygulamalar ve fonksiyonlar hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Renkler & Jantlar

Bir Porsche Merkezi Bul

İletişim Bilgileri