Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
Star Wars x Porsche

Star Wars x Porsche

Yaşam tarzı
Okuma süresi: 7 dk
28/11/2019

Star Wars filmleri ile ünlü ABD’li yapım şirketi, yakın tarihte gösterime girecek olan Skywalker efsanesinin son filmini desteklemek amacıyla spor araba üreticisi ile uzay gemisi yaratmak için özel bir iş birliği yaptı.

Porsche AG’nin Porsche Stil Başkan Yardımcısı Michael Mauer, “Net Porsche tasarım DNA'sına sahip bir yıldız gemisi geliştirmek heyecan verici ve zorlu” diyor. “İlk bakışta pek ortak unsurları yok gibi görünseler de her iki dünyanın da benzer bir tasarım felsefesi var. Star Wars tasarım ekibi ile kurulan bu yakın iş birliği bize ilham vermekte ve bizi kendisine hayran bırakmaktadır. Eminim ki, her iki taraf da bu alışverişten önemli faydalar sağlayabilir.”

"İlk bakışta pek ortak unsurları yok gibi görünseler de her iki dünyanın da benzer bir tasarım felsefesi var."

“Star Wars ve Porsche markalarının dünya çapındaki cazibesi, ikonik tasarımlarıyla kesin olarak şekilleniyor,” diyor Lucasfilm'in Başkan Yardımcısı, Yönetici Yaratıcı Direktörü ve tüm Star Wars franchise tasarımlarının denetim sorumlusu Doug Chiang. “Bu proje ile iki dünyayı bir araya getiriyoruz: Çok çok uzak bir galaksinin egzotik film tasarımı ile heyecanlandıran Porsche spor otomobillerinin geliştirilmesine yönelik hassas çalışmalar. Bu iş birliği, Porsche ve Star Wars'a layık heyecan verici yeni bir yıldız gemisi yaratmak için her iki markanın en iyi yönlerini harmanlayacak yenilikçi bir tasarım üretmeyi vaat ediyor.”

Tasarım ekibi, uzay aracını tasarlamak ve uygun bir model oluşturmak için önümüzdeki haftalarda Stuttgart ve San Francisco, Kaliforniya'da düzenli olarak bir araya gelecek.

Modelin Aralık ayındaki “Star Wars: Rise of Skywalker” galasında halka açılmasına ek olarak Porsche, Eylül ayının başında başlatılan etkinlikte de ilk tamamen elektrikli otomobillerini (Taycan) sergileyecek. ABD'ye teslimatlar yıl sonunda başlayacak. Avrupa'da Taycan, 2020'nin başından itibaren müşterilere teslim edilecek.

Her iki markanın hayranları yıldız gemisinin heyecan verici gelişim sürecini çevrimiçi olarak takip edebilirler: www.thedesigneralliance.com