Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
Bakım

Porsche’niz yıllardır maksimum sürüş keyfi yaşatsa da, önceliğimiz fabrikamızdan çıktığı ilk zamanki kadar güçlü ve pratik olmalı, hızlı tepki vermeye devam etmesidir. Porsche’nizin en ideal seviyede performans göstermeye devam etmesini sağlamak ve yatırımınızı korumak için, önerilen servis aralıklarında yerel Porsche Yetkili Servislerini ziyaret etmeniz önemlidir.

Porsche Yetkili Servis ekibimiz tüm çalışmaları yüksek standartlarda tamamlamayı hedefler. Böylelikle aracınızın Porsche tarafından eğitilmiş teknisyenler tarafından yalnızca Porsche Orijinal Parçaları, en yeni arıza teşhis ekipmanları ve teknolojisi kullanılarak birinci sınıf bakım göreceğinden emin olabilirsiniz.

Porsche Yetkili Servislerimiz, Porsche’nizin bakım aralıkları ve her bir aralığın kapsamı hakkında size daha fazla bilgi vermekten memnuniyet duyacaktır.


Porsche 12V Akü Bakımı

Porsche 12V Akü Bakımı

Günümüzde üretilen araçlar, sahip oldukları güçlü konfor ve sistem tasarımları gereği 12V akü sistemlerinin de teknolojilerinin gelişmesini gerektirmiştir. Buna doğrultuda üretilen Porsche araçlarda yeni teknoloji 12V Lithium vb. bazlı aküler kullanılmaktadır.

Yeni teknoloji aküler aşağıdaki durumlarda boşalmakta ve kullanılmaz hale gelmektedir.

  • Aracınız çalışmazken iç ışıklarının, radyosunun veya diğer elektronik aksamlarının çalışır bırakılması.
  • Aracınız çalışmazken havalandırmanın açık bırakılması
  • Aracın uzun süre çalıştırılmaması veya kullanılmaması durumu
  • Aracın kullanılmıyorken kitlenmediği veya araç anahtarının araçtan 10m içerisinde bulundurulduğu durumlarda
  • Araçta Porsche onaylı olmayan araç takip sistemi vb harici ekipmanlar
  • Çok düşük sıcaklıklarda akünün donması

Bu nedenle tüm araçlarımızda (elektrikli araçlar dahil) 12V akülerinin koruması için araçların 12V akülerin düzenli olarak uygun cihazlar ile şarj edilmesi gerekmektedir.