Porsche Araç Oluşturucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
718 Cayman GT4 RS
368 kW/500 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,4 s
Hizlanma 0 - 100 km/s:
WLTP*
13,2
l/100 km
299
g/km
NEDC*
12,3
l/100 km
281
g/km
Baslangica dön
718 Cayman GT4 RS
Tümüyle sıra dışı.
718 Cayman GT4 RS (WLTP)*
13,2
l/100 km
299
g/km
718 Cayman GT4 RS (NEDC)*
12,3
l/100 km
281
g/km
Çok keskin bir pist aracı. 4.0 litre hacimli ve altı silindirli, doğal emişli motora sahip, oldukça çevik bir ortadan motorlu otomobil. Doğrudan tepki sağlamak üzere sunulan altı ayrı gaz kelebeği. 9.000 seviyesine göz kırpan bir yüksek devir konsepti. 368 kW’lik (500PS) bir güç çikisi. Mantıklı mı? Her zaman değil. Mükemmel mi? Her zaman.

Weissach paketi ve diğer opsiyonel donanımlarla sunulan araç.

Frenin optimum düzeyde soğutulması için tasarlanmış NACA hava girişli motor kapağı.
Daha iyi tekerlek davlumbazı havalandırması için CFRP kanatlarda sunulan panjurlar.
İlave bastırma kuvveti için kuğu boynu bağlantıya sahip arka kanat.

360° Dış.

Porsche - Flacht’ta gelistirilen altı ayri gaz kelebegi valfine sahip 4.0 litrelik altı silindirli yatay (boksör) motor.
Flacht’ta geliştirilen altı ayrı gaz kelebeği valfine sahip 4.0 litrelik altı silindirli yatay (boksör) motor.
718 Cayman GT4 RS (WLTP)*
13,2
l/100 km
299
g/km
718 Cayman GT4 RS (NEDC)*
12,3
l/100 km
281
g/km
Porsche - Görünür motor teknolojisi: hava kutusu iç kisma alindi ve güçlü bir iç ses ve optimum hava akisi saglamak üzere yeni gelistirilmis bir hava filtresi kullanildi.
Görünür motor teknolojisi: hava kutusu iç kısma alındı ve güçlü bir iç ses ve optimum hava akışı sağlamak üzere yeni geliştirilmiş bir hava filtresi kullanıldı.
Porsche - Motor sporlari karakterine sahip sade ses.
Motor sporları karakterine sahip sade ses.
Porsche - Pist üzerinde test edildi: karbon kaplamanin özgün sekilde kullanildigi Weissach paketi.
Pist üzerinde test edildi: karbon kaplamanın özgün şekilde kullanıldığı Weissach paketi.
Sportif ve hizli vites degisimi deneyimine yönelik olarak sunulan manuel vites koluna gibi görünen yeni bir PDK vites kolu ile birlikte sunulan 7 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK).
7-hızlı Çift Sportif ve hızlı vites değişimi deneyimine yönelik olarak sunulan manuel vites koluna gibi görünen yeni bir PDK vites kolu ile birlikte sunulan Doppelkupplung (PDK).
Porsche - Motor sporlari hissini yasatan kokpit.
Motor sporları hissini yaşatan kokpit.
Merkezinde: üst orta kısmında sarı işaret bulunan ve motor sporlarında olduğu gibi kısa ve hızlı vites değişimleri yapma imkanı sunan sarı işaretli siyah vites değiştirme kanatçıklarına sahip GT4 RS’ye özgü spor direksiyon simidi.

360° Dış.

718 Cayman GT4 RS’nin mevcut dijital fonksiyon yelpazesine ekler.

718 ile fazladan bir tur tamamlamak ister misiniz? Cayman GT4 RS? Daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Porsche - 718 Cayman GT4 RS’nin öne çikan özellikleri.
Porsche - Aerodinamik ve tasarim
Aerodinamik ve tasarim
Daha fazlasini kesfet
Aerodinamik ve tasarım
İşaretler bir fırtınanın yaklaştığını gösteriyor. Duygusal bir fırtına.
718’in aerodinamik konsepti Cayman GT4 RS, 718’e kiyasla daha da rafine edildi Cayman GT4 ve olaganüstü basarilarina uyarlanmis genel konsept: performans, aerodinamik, sase ve tabii ki tasarim. Bu degisim özellikle kugu boynu baglantili sabit arka kanatta ve arka difüzörde belirgin sekilde dikkat çekiyor. Ve bu sadece büyük bir bastirma kuvveti ve yüksek çekis gücünün elde edilmesini degil ayni zamanda keskin bir pist araci görünümü sagliyor.

Weissach paketi ve diger opsiyonel donanimlarla sunulan araç.

Porsche - Daha fazla aerodinamik denge için sunulan ön difüzör.
Daha fazla aerodinamik denge için sunulan ön difüzör.
Kademesiz sekilde ayarlanabilen ön difüzör, aracin aerodinamik dengesini iyilestirilecek ve maksimum hiza ulasmak için minimum hava direnci saglayacak sekilde tasarlandi. Yaris parkurunda kullanim için yol disi onayli performans ayarinda 718 Cayman GT4 RS, 718’e kiyasla önemli ölçüde daha fazla ölçüde asagi dogru kuvvet elde ediyor Cayman GT4, özellikle keskin virajlarda aracin dengesini optimize ediyor. Kisaca: “biçim islevi izler” ilkesi en iyi sekilde hayat buluyor.
Porsche - NACA hava girisli motor kapagi.
NACA hava girisli motor kapagi.
Karsidan gelen rüzgarlara sürekli meydan okuyan, son derece hafif karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) imal edilmis motor kaputu. NACA hava girisleri fren sogutma performansini üst seviyeye tasiyor ve bu otomobilin en saf haliyle bir spor otomobil oldugunu herkese açikça gösteriyor.
Porsche - Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) imal edilmis kanatlar.
Karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) imal edilmis kanatlar.
Panjur olarak adlandirilan karbon fiber takviyeli plastik (CFRP) kanatlardaki üst açikliklar, hava akisinin her yönden gerçeklesmesine imkan veren yan kanatlara sahip yeniden tasarlanmis ön spoylerin kenar kisminda oldugu gibi tekerlek davlumbazı havalandırmasınin islevini optimum seviyeye çikariyor. Sonuç olarak tekerlek davlumbazındaki asiri basinç azaltıliyor ve böylece daha fazla bastirma kuvveti elde ediliyor.
Porsche - Arka yan camlar yerine sunulan hava giris bölümleri.
Arka yan camlar yerine sunulan hava giris bölümleri.
Arka yan camlarin yerine siyah karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) yapilmis hava girisleri sunuluyor. Bu girisler hava akiminin dinamik basincini arttiriyor ve ayni zamanda motora hava beslemesi sagliyor. Bu girisler Weissach paketinde daha iyi bir hava akisinin elde edilebilmesi için karbon kaplama ek kanatlarla sunuluyor.
Porsche - Kugu boynu baglantili büyük arka kanat.
Kugu boynu baglantili büyük arka kanat.
Son derece göz alici: karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) imal edilmis kanatlar. Yukari kisimdan uzanan kugu boynu baglantisi sayesinde hava, herhangi bir müdahale olmaksizin kanadin alt yüzeyinden akis gerçeklestiriyor. Bu tasarim yaris pisti kullanimi için manuel olarak da ayarlanabiliyor. Sonuç olarak daha az bastirma kuvveti kaybi ve daha fazla çekis elde ediliyor.
Porsche - Büyük spoyler.
Büyük spoyler.
718’in karakteristik daha da genisletilmis arka spoyleri Cayman GT4 RS, maksimum asagi dogru kuvveti üretir. Orta kisminda ise üçüncü bir entegre fren lambasi sunuluyor.
Porsche - Pistte test edilen Weissach paketi.
Pistte test edilen Weissach paketi.
Daha da iyi bir hava beslemesinin elde edilebilmesi için karbon kaplama verimli bir sekilde kullanildi ve üst taraftaki hava girisleri geometrik olarak optimize edildi. iç kisimda ise titanyum bir güvenlik kafesine ve genis bir yelpazede sunulan Race-Tex unsurlarina yer verildi. Duygulari harekete geçiren imza: koltuk basliklarinda sunulan islemeli Weissach paketi logosu ve ön panel kaplamasinda sunulan rozet.

Jant ve lastikler.

Jantlar hakkinda bilgi burada bulunabilir.

Sonraki bölüm
Performans

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 (WLTP)*
11,1 – 10,7
l/100 km
251 – 242
g/km
718 Cayman GT4 (NEDC)*
10,9 – 10,2
l/100 km
249 – 232
g/km
718 Cayman GT4 RS (WLTP)*
13,2
l/100 km
299
g/km
718 Cayman GT4 RS (NEDC)*
12,3
l/100 km
281
g/km
Performans
Daha fazlasini kesfet
Performans
Kalbi merkezinde atiyor. Hissedebildiginiz ve duyabildiginiz gibi.
Flacht. Dogum yeri ve evi Porsche yaris arabalari, güney ucunda Porsche Weissach’daki Gelistirme Merkezi Burada, yaris pistinde çok önemli düzeyde fark yaratabilecek saniyenin onda biri gibi çok kisa bir süre için araçlarimizi sürekli olarak gelistiriyor, test ediyor ve iyilestiriyoruz. 718’in motoru Cayman Ayrica GT4 RS de kaynagini buradan alir. 718 modellerinin karakteristik özelligi olan orta kisma yerlestirilmis motor ile elde edilen düsük agirlik merkezi, virajlarin dinamik sekilde alinmasini ve olaganüstü bir performansin elde edilmesini garanti ediyor.

Weissach paketi ve diger opsiyonel donanimlarla sunulan araç.

4.0 litrelik altı silindirli yatay (boksör) dogal emisli motor.

718 Cayman GT4 RS (WLTP)*
13,2
l/100 km
299
g/km
718 Cayman GT4 RS (NEDC)*
12,3
l/100 km
281
g/km

Dogrudan 911 GT3 R ve 911 RSR baz alinarak gelistirilen yüksek hiz konseptine sahip bir motor: 8.400 1/dak’da 368 kW’lik (500PS) maksimum güç ve 6.750 1/dak’da 450 Nm’lik maksimum tork ile, merkezi olarak yerlestirilmis 4.0 litre hacimli ve altı silindirli dogal emisli motor, 718 model yelpazesinde sunulan açik ara en güçlü motor olarak ön plana çikiyor.

Yaris pistinde test edildi.

Altı ayri gaz kelebegi valfi, altı silindirin her birine optimum sekilde hava beslemesi gerçeklestiriyor, yüksek seviyeli dogrudan bir tepki sunuyor ve motor için optimum havalandirma sagliyor. Merkezi yag beslemesi, dövme pistonlar ve hafif titanyum piston çubuklari sayesinde sadece verimli degil, ayni zamanda son derece saglam.

Motor sporlari için uygun.

Motoru gelistirirken yaris pistinden ilham aldik. Rijit valf mekanizmasina ve ayri yag deposuna sahip kuru karter yaglama sistemi 911 GT3’te kendini kanitlamisti. Çift kütleli volan ise 718’den geliyor Cayman GT4 Clubsport.

Porsche - Yeni, gelistirilmis hava filtreli iç hava kutusu.
Yeni, gelistirilmis hava filtreli iç hava kutusu.
Teknik vurgu, görsel ziyafet ve akustik keyif: gümüs renkli “GT4 RS” logolu siyah plastik hava kutusu ve iç kisma tasinan yeni gelistirilmis hava filtresi. Sadece motora en iyi sekilde temiz hava verilmesini saglamakla kalmiyor, ayni zamanda güçlü bir ses performansi sunuyor.
Porsche - Saniyenin yüzde biri içinde imkansizdan mükemmele.
Saniyenin yüzde biri içinde imkansizdan mükemmele.
Olaganüstü çeviklik, kisa vites degisimleri, son derece sportif vites oranlari – 7 vitesli Porsche Doppelkupplung (PDK). Yedinci vites bile sportif ve seri. Manuel vites kolu baz alinarak tasarlanan PDK sisteminin vites kolu ile manuel vites degisimi de yapilabiliyor. Vites degisimleri dogrudan direksiyon simidindeki vites kollari kullanilarak da seri sekilde gerçeklestirilebiliyor. Mekanik kilitlenebilir diferansiyel, gücün yola optimum sekilde aktarilmasini sagliyor.
Porsche - Hafif yapi.
Hafif yapi.
Daha yüksek performans elde edilebilmesi için gereksiz olan her sey çikarildi. Veya daha hafif malzemelerle degistirildi: motor kaputu, ön kanatlar, yan hava girisleri, arka kanatlar, dekoratif kaplamalar ve tam çanak tipi koltuklar hafif, dayanikli karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) imal edildi. Hafif camdan imal edilmis arka cam sayesinde ayni zamanda agirlik tasarrufu saglandi.
Porsche - Titanyum güvenlik kafesi.
Titanyum güvenlik kafesi.
Hafif ve saglam titanyumdan imal edilen civatali güvenlik kafesi opsiyonel Weissach paketi ile sunuluyor. Clubsport paketinde sunulan çelik güvenlik kafesinden yaklasik 6 kg daha hafif.
Porsche - 1.400 kg’da %100 performans.
Yaklasik 1.400 kg’da %100 performans.
Daha hafif. Çok daha hafif. Mükemmele yakin. Mühendislerimizin 718 Cayman GT4 RS’nin mevcut dijital fonksiyon yelpazesine ekler. Sonuç olarak toplam sadece 1,415 kg’lik bir agirlikla saf bir performans elde edildi.
Porsche - sasiye yönelik GT teknolojisi.
sasiye yönelik GT teknolojisi.
Motor sporlarinda test edilen sasi bilesenlerinin, yaris pisti için optimize edilmis benzersiz kombinasyonu. Hafif yayli akslarin tasariminda, 911 GT3 RS’de (991 II) uygulanan tasarim ilkesi baz alindi. Motor sporlarina özgü yardimci yaylar ve özel tekerlek yuvalari ile birlikte sunulan sert yaylar, mükemmel bir seviyede çekis ve denge sagliyor. Bilyali mafsallar çok daha hassas bir tekerlek kontrolü sunuyor. Yükseklik, kamber, toe açisi ve viraj denge çubuklari yaris pisti için ayri ayri ayarlanabilecek sekilde tasarlandi.

sasi ve kontrol sistemleri.

sasi.

Yay oranlari ve sönümleme sistemi kalibrasyonunda, 911 GT3 RS’nin (991 II) ilgili ilkeleri baz alindi. Yeni amortisör teknolojisi ve tipik motor sporlarina yönelik yardimci yaylarla baglantili olarak daha sert yaylar önde ve arkada kullanildi. Sonuç: mükemmel viraj alma dinamikleri, akici direksiyon hissi ve bu sayede daha yüksek viraj alma hizlarina imkan veren bir yaris pisti sasisi.

Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM, –30mm).

Amortisör sistemi elektronik ayari her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini mevcut yol kosullarina ve sürüs tarzina göre aktif sekilde ve sürekli olarak ayarliyor. ASM’de iki ayar mevcut: spor/rahat ve spor/sert.

Porsche Denge Yönetimi (PSM).

PSM, stabiliteyi dinamik sürüs performansi sinirlarinda tutan otomatik bir kontrol sistemidir. Sistem iki asamada tamamen kapatilabilir. Bunun amaci yaris pistinde spor bir yol tutus davranisi elde etmektir.

Porsche Dinamik Tork Kontrolü (PTV).

Kisaca: PTV, sürüs dinamiklerini iyilestirir. Entegre mekanik arka diferansiyel kilidi, daha yüksek çekis ve yanal dinamiklerin yani sira, virajlarda ve serit degistirirken gerçeklesen yük degisimleri sirasinda araç dengesinin önemli ölçüde gelistirilmesini sagliyor.

Ön aks kaldirma sistemi.

30 mm kulaga çok fazla gelmese de yerden yüksekligin artmasi sonucunda yaklasik 37 mil/saat’e kadar olan hizlarda önemli ölçüde fark yaratiyor. 718 Cayman GT4 RS, ürün yelpazesinde ön aks kaldirma sistemi ile donatilan ilk model olma özelligini tasiyor.

Frenler.

Önde altı pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri, arkada dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri, tümü kirmizi renkte ve önde 408 mm’lik ve arkada 380 mm’lik son derece genis çapli dökme demir ve alüminyum kompozit fren diskleri, yeni gelistirilmis fren sogutmasi sayesinde yüksek yük kosullari altında bile hizli ve güvenli frenleme sagliyor.

Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB).

istege bagli Porsche Önde 410 mm ve arkada 390 mm çapa sahip olan Seramik Kompozit Fren (PCCB) sistemi, mükemmel bir fren performansi ve sabit fren basinci sagliyor. Sistemin sagladigi bir baska avantaj da fren disklerinin, benzer tasarim ve büyüklükteki dökme demir disklerden yaklasik %50 daha hafif olmasi. Standart olarak sari renkte sunulan fren kaliperleri, ayni zamanda siyah (parlak) renkte de sunuluyor.

Sonraki bölüm
iç mekan ve bilgi-eglence sistemi

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 RS (WLTP)*
13,2
l/100 km
299
g/km
718 Cayman GT4 RS (NEDC)*
12,3
l/100 km
281
g/km
911 GT3 (WLTP)*
13,0 – 12,9
l/100 km
294 – 293
g/km
911 GT3 (NEDC)*
13,3 – 12,4
l/100 km
304 – 283
g/km
iç mekan ve bilgi-eglence sistemi
Daha fazlasini kesfet
iç mekan ve bilgi-eglence sistemi
Porsche - Uygulama özellikle keskin virajlarda önemli ölçüde kolaylik sagliyor.
Uygulama özellikle keskin virajlarda önemli ölçüde kolaylik sagliyor.
Kokpit, tam sürücü yönlendirmesi, erisilebilirlik, dogrudan okunabilir bilgiler, mükemmel islevsellik, optimum ergonomi ve gerçekten önemli olan ögeye odaklanma anlamina geliyor. 718 Cayman GT4 RS’nin iç kismindaki kaymaz Race-Tex, saten karbon dokumali dekoratif kaplamalar ve kapi çekme halkalari gibi malzemeler ve detaylar, dogrudan motor sporlari baz alinarak tasarlandi. Hava kutusunun iç kisma tasinmasi sayesinde motora görsel ve akustik yakinlik saglandi.

Weissach paketi ve diger opsiyonel donanimlarla sunulan araç.

Porsche - PDK vites kolu ve direksiyon simidi vites kollari.
PDK vites kolu ve direksiyon simidi vites kollari.
Daha fazla performans için sunulan hizli vites degisimi özelligi: manuel vites koluna benzeyen GT’ye özgü bir tasarima sahip PDK vites kolu ve sari isaretli siyah vites kollari.
Porsche - Motor sporlarina özgü malzemeler artik elinizin altında.
Motor sporlarina özgü malzemeler artik elinizin altında.
718 Cayman Race-Tex’le kaplidir. Saten karbon dokuma finisajli dekoratif ön panel kaplamasi ve orta konsol, yaris arabasi karakterini vurgular.
Porsche - Tipik motor sporlari malzemeleri: geleneksel kollar yerine kapi çekme halkalari.
Tipik motor sporlari malzemeleri: geleneksel kollar yerine kapi çekme halkalari.
Gereksiz süslere yer yok. Bunun yerine motor sporlarindaki gibi kapi çekme halkalari var. Kapilarda ise basit saklama aglari sunuluyor. Sadece küçük bir süsleme detayi kullandik: kapi çekme halkalari ve dekoratif dikislerde kontrast renk kullanimi: Arktik Gri veya teknik özelliklere bagli olarak Koyu Deniz Mavisi.
Porsche - Clubsport paketi.
Clubsport paketi.
Herhangi bir ek ücret olmadan: Clubsport paketi ile gövdeye vidalanmis çelik bir güvenlik kafesi sunuluyor. Sürücü tarafinda sunulan altı noktali yaris emniyet kemerinin yani sira bir yangin söndürücüsü ve braketi de mevcut.
Porsche - Motor gürültüsü kalp atislariyla bulusuyor.
Motor gürültüsü kalp atislariyla bulusuyor.
Azaltılmis yalitim ve iç mekana tasinan hava kutusu sayesinde Porsche 718 Cayman GT4 RS en saf haliyle.

Karbon dokusuna sahip karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) imal edilmis tam çanak koltuklar özellikle minimum agirlik kosulunda iyi seviyede yanal destek sagliyor. Koltuklarin orta kisimlari Arktik Gri veya Koyu Deniz Mavisi seçeneginde siyah, delikli Race-Tex malzemeden imal edildi. Weissach paketinde, koltuk basliklarina standart olarak “GT4 RS” logosu, stilize edilmis bir yaris pistinin bulundugu logo, islendi.

18 yönde ayarlanabilen, elektrikli adaptif Spor koltuklar Plus opsiyonel olarak sunuluyor. Yan destekler deri ile kaplandi, koltuklarin orta kisimlari Race-Tex malzemeden imal edildi ve “GT4 RS” Arktik Gri veya Koyu Deniz Mavisi gibi ilgili kontrast renkle uyum saglayacak sekilde koltuk basliklarina islendi.

Porsche - Chrono paketi.
Chrono Paketi.
Porsche İletişim Yönetimi (PCM), kaydedilen tur zamanlarini görüntülemenizi, kaydetmenizi ve degerlendirmenizi saglayan Chrono Paket ve performans ekranini içerecek sekilde gelistirildi. Bu sayede, mevcut tur süresini ve mesafesini ve tamamlanan tur sayisini görüntüleyebilirsiniz. Gösterge panelinin üst kisminda yer alan analog krono saat ise bu pakette sunulan dikkat çekici bir baska özellik.
Porsche Track Precision uygulamasi
Porsche Track Precision uygulamasi.
The Porsche Track Precision uygulamasi, akilli telefonunuzda sürüs verilerini ayrintili olarak görüntülemenize, kaydetmenize ve analiz etmenize imkan taniyor. Turlarin süresi, Porsche İletişim Yönetimi (PCM) kaynakli GPS sinyaliyle otomatik olarak ve/veya istege bagli Chrono Paketindeki anahtari kullanarak manuel olarak ölçülebilir.
Porsche Connect.
Porsche Connect.
Sizi Porsche araciniza ve Porsche aracinizi dünyaya baglar: Porsche Connect. Sayisiz hizmetleri ve My Porsche uygulamasini 718 Cayman GT4 RS’nin mevcut dijital fonksiyon yelpazesine ekler. Hedeflerinize giden yolu mümkün olan en iyi sekilde bulun, kisisel iletişim bilgilerini ve adresleri senkronize edin ve takviminizi dogrudan Porsche İletişim Yönetimi (PCM). Porsche Benzersiz bir spor otomobil deneyimi yasatan akilli Connect, günlük yasaminizda size yardimci pilotluk yapiyor. Yolculugunuz öncesinde, sirasinda ve sonrasinda.
Porsche - Connect hizmetlerimiz hakkinda daha fazlasini kesfedin.
Sonraki bölüm
Motor sporlari

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 RS (WLTP)*
13,2
l/100 km
299
g/km
718 Cayman GT4 RS (NEDC)*
12,3
l/100 km
281
g/km
Motor sporlari
Daha fazlasini kesfet
Motor sporlari
Porsche - Yaris pistine geri dönüs. Her seyin basladigi yere geri dönüs.
Yaris pistine geri dönüs. Her seyin basladigi yere geri dönüs.
En basindan beri motor sporlarinin içindeyiz. Olmak zorunda oldugumuzdan degil. Baska türlüsünü hayal edemedigimizden. Test tezgahinda her fikri, her teknolojiyi ve her ayrintiyi detayli bir biçimde tekrar tekrar inceliyoruz. Aslinda motor sporlari, hem zafere odaklanip hem de yol kosullarina hazirlanacak sekilde en zor kosullarda gelistirilmeye, test edilmeye ve denenmeye devam edecek olan fikirlerin ortaya çiktigi yerdir.
Tümüyle sıra dışı.
718 Cayman GT4 RS (WLTP)*
13,2
l/100 km
299
g/km
718 Cayman GT4 RS (NEDC)*
12,3
l/100 km
281
g/km
Yeni 718 Cayman GT4 RS Clubsport, her yönüyle motor sporlari DNA’sina sahip. Ugrak yerleri mi? Uluslararasi düzeyde gerçeklestirilen sprint ve dayaniklilik yarislari. 4.0 litrelik altı silindirli yatay (boksör) motoru ve 368 kW’lik (500PS) güç çikisi ile her bakimdan basarili.
Porsche Motor Sporlari.

Porsche Motor sporlari...

Sonsuz tutkumuz: yaris parkuru Bu konuya iliskin tüm bilgileri Motor Sporlari Hub’inda bulabilirsiniz.

Sonraki bölüm
Modeller ve Veriler

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 RS (WLTP)*
13,2
l/100 km
299
g/km
718 Cayman GT4 RS (NEDC)*
12,3
l/100 km
281
g/km

718 Cayman GT4 RS modelini yapılandırın.

Seçilen
718 Cayman GT4 RS
Porsche 718 Cayman GT4 RS
WLTP*
13,2
l/100 km
299
g/km
NEDC*
12,3
l/100 km
281
g/km
368 kW/500 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,4 s
Hizlanma 0 - 100 km/s:
718 Cayman GT4 RS
368 kW/500 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
3,4 s
Hizlanma 0 - 100 km/s:
WLTP*
13,2
l/100 km
299
g/km
NEDC*
12,3
l/100 km
281
g/km
Uzunluk
4,456 mm
Aks mesafesi
2,482 mm
Teknik Özellikler

Silindir sayısı 6
Yakıt kalitesi 98
Silindir çapı 102,0 mm
Strok 81,5 mm
Motor Hacmi 3,996 cm³
Güç (kW) 368 kW
Güç (PS) 500 PS
Maksimum motor devri 9.000 1/dak
Maksimum tork 450 Nm.
Litre başına maksimum çıkış gücü (kW/I) 92.00 kW/l
Litre başına maksimum çıkış gücü (PS/I) 125,00 PS/l

Hızlanma 0 - 60 mil/sa. 3,2 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s 3,4 sn
Hızlanma 0 - 160 km/s 7,1 sn
Hızlanma 0 - 200 km/s 10,9 sn
Viteste Hızlanma (80-120 km/sa) (50-75 mph) 1,9 sn
1/4 mil 11,3 sn

Uzunluk 4,456 mm
Genişlik (aynalar dahil) 1,994 mm
Aks mesafesi 2,482 mm
Dönüş çapı 11,4 m.
Yüksüz ağırlık (DIN) 1,415 kg
Yüksüz ağırlık (AB) 1,490 kg
İzin verilen brüt ağırlık 1,771 kg
Maksimum yük 356 kg

Bagaj bölmesi hacmi, ön 125 l
Açık bagaj bölmesi hacmi (ön koltukların arkasında) 136 l

Düşük tüketim 22.1 - 22.1 l/100 km
Orta tüketim 12.3 - 12.3 l/100 km
Yüksek tüketim 11.2 - 11.2 l/100 km
Ekstra yüksek tüketim 12,1 - 12,1 l/100 km
Kombine tüketim 13,2 - 13,2 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu (WLTP) 299 - 299 g/km

Şehir içi yakıt tüketimi 17,4 l/100km
Şehirler arası yakıt tüketimi 9,3 l/100km
Ortalama yakıt tüketimi 12.3 l/100 km
Ortalama CO2 emisyonu 281 g/km
Standart özellikler

64 litre kapasiteli yakıt deposu
Porsche Doppelkupplung (PDK)
Direksiyondan vites değiştirme kollarına (vites kulakçıklı) ve GT vites koluna sahip 7 ileri vitesli çift kavramalı şanzıman. Otomatik mod içerir. Daha dinamik ve hisli vites değişimleri ve daha kısa vites değiştirme süreleri için sunulan kısa 7. vites ve PDK SPORT düğmesi. “Launch Control” işlevi (yarış start’ı) ile ve konfora yönelik crawl (sürünme) işlevi olmadan
Porsche Mekanik olarak kilitlenen arka diferansiyelle Dinamik Tork Kontrolü (PTV)
Arka tekerleklerin akıllı frenlenmesi sayesinde elde edilen değişken sürüş tork dağılımı. Mekanik olarak kilitlenebilen arka diferansiyeli içerir.
Porsche Spor ayara sahip Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) ve yaklaşık 30 mm alçaltılmış (718 Cayman’e kıyasla))
Alüminyum blok ve silindir kapakları
Önde 6 pistonlu alüminyum monoblok sabit kaliperler ve arkada 4 pistonlu alüminyum monoblok sabit kaliperler, alüminyum fren körüklü alaşımlı fren diskler, önde 408 mm ve arkada 380 mm çap, dahili olarak havalandırılan ve alçaltılmış, kırmızı perdahlı fren kaliperleri
Termal yönetimle su soğutmalı
Hafif yay-çubuklu aks ön kısmı
Hafif yaylı (yardımcı yaylar dahil) McPherson ön aks, denge çubuğu, tümü bilye mafsallı süspansiyon montaj tertibatı
Kısaltılmış vites kolu
Elektrikle kontrol edilen park freni
Hafif yay-çubuklu aks arka kısmı
Hafif yaylı (yardımcı yaylar dahil) McPherson arka aks, denge çubuğu, tümü bilye mafsallı süspansiyon montaj tertibatı
Kremayer direksiyon
Değişken direksiyon oranına ve hıza-duyarlı direksiyon asistanına sahip elektromekanik kremayer direksiyon
Orta soğutucu
Arka tekerlekten çekiş
Porsche iki kademe seçeneği (ESC OFF ve ESC+TC OFF) sunan, ABS'li Denge Yönetimi (PSM)
Otomatik çalıştırma/durdurma işlevi
VarioCam Plus
Degişken supap zamanlaması ve kaldırma
Dinamik şanzıman montaj sistemi
Yarış pisti kullanımı için ayarlanabilir şasi (toe, kamber, denge çubukları)
Doğrudan Yakıt Enjeksiyonu (DFI)
İki 3 yönlü katalitik konvertör ve emisyon kontrol sistemini izlemek için dahili arıza teşhisi, kaplamalı benzinli partikül filtreleri
İki değiştirilebilir rezonans valfli değişken emme manifoldu
Siyah fırçalanmış paslanmaz çelikten yapılmış 2 egzoz borulu, akışı optimize edilmiş, paslanmaz çelik, hafif, spor egzoz sistemi
AUTO BLIP düğmesi, vites küçültmeler için otomatik gaz tıklamayı etkinleştirir
Gösterge panelinin renkli ekranında performans odaklı vites göstergesi (yalnızca düz şanzımanla birlikte)
Maksimum motor çalışma hızı 9.000 dev/dak
Elektronik motor yönetimi
Elektronik gaz pedalı
Silindir seçici vuruntu kontrolü
Sentetik gümüş ve siyah renkte “GT4 RS” logolu hava kutusu kapaği
Düz 6 silindirli, doğal olarak havalandırılan motor, 4.0 litre hacim, maksimum güç çıkışı 368 kW (500 PS), maksimum tork 460 Nm
Silindir başına rocker kollu 4 valf
Verimi yüksek diyotlu alternatör
Tam değişken yağ basınç pompasına, 7 emme kademeli, yağ santrifüj işlevine ve krank mili vasıtasıyla ilave yağ besleme özelliğine sahip yağ besleme sistemi
Ayrı motor yağı deposuna sahip kuru karter yağlama sistemi
Genişletilmiş elektrik sistemi geri kazanımı
Fren balata aşınma göstergesi
Rs’ye özgü yay oranları ve şok emici ayarıyla değiştirilebilir yariş parkuru şasesi. 30 mm alçaltma (718 Cayman’e kıyasla))
Dövme titanyum bağlantı rotu

Siyah-arktik gri deri ve Race-Tex kaplamalı unsurların yer aldığı iç mekan
718 Cayman GT4 RS standart ekipmanı:
Siyah deri kaplı: koltuk yan yastıkları, koltuk baş destekleri, direksiyon simidi hava yastığı modülü, kapı paneli kol desteği yan kısımları ve orta konsol ana saklama bölmesi kapağı yan panelleri.
Siyah Race-Tex kaplı: direksiyon simidi, vites tozluğu, PDK vites kolu kavrama yeri, iç kapı kolları, kapı paneli kol desteği, orta konsol saklama bölmesi kapaği kol desteği ve A sütunları dahil olmak üzere tavan döşemesi. Sarı renkte direksiyon simidinin üst ortasındaki işaret ve siyah renkte 3 noktalı emniyet kemerleri.
Arktik gri renkte kapı açma halkaları, dekoratif dikişler, işlenmiş “GT4 RS” harfleri ve delikli koltuk ortası.

20 inç 718 Cayman GT4 RS döküm alaşım jantlar (8,5x20 inç ön ve 11x20 inç arka), koyu gümüş boyalı, 245/35 ZR 20 ön spor lastikler ve arkada 295/30 ZR 20, "RS" harflerinin bulunduğu poyra kapağı dahil
Koyu Gümüş boyalı jantlar
Hırsızlık önleyici bijon cıvataları

Yarış pisti moduna sahip Lastik Basınç Takip Sistemi (TPM)
Gümüş renkte “RS” logolu poyra kapağı dahil olmak üzere siyah renkte orta bijon delikleri

Saten Siyah arka paneldeki tasarımsal vurgulu “PORSCHE” logosu
Özel Tasarım yakıt dolum kapağı
Sabitleme ipi de dahil olmak üzere alüminyum görünümlü öğeleri ve "PORSCHE™" logosu
Ortaya monte motorlu, iki koltuklu araç konsepti
Alüminyum ve çelik alaşımlı, akıllı hafif yapı
Hafif camdan yapılmış arka cam ile geniş arka bagaj kapısı açılışı
“GT4 RS” logosu dahil olmak üzere siyah yan plakalar ile dış renkte boyalı karbonfiber takviyeli plastikten (CFRP) yapılmış sabit GT4 RS arka kanadı.
Saten Siyah renkte bagaj kapağı ve alüminyum kanada dikey olarak sabitlenmis kaz boynu bağlantısı, manuel olarak ayarlanabilen 3 kademe
Sabit arka spoyler
Tek ızgaralı yan hava girişleri, sentetik siyah renkte PORSCHE™ logolu yan kanatlar
Kapalı alt gövde paneli
Saten Siyah renkte model kimlik şeritleri “GT4 RS”
Siyah renkte yan pencere çıtaları
Izgaralar içeren büyük soğutma girişli ön apron, "GT4 RS" logolu spoyler dudağı ve orta hava çıkışı
Kanatçıklı difüzör ile birlikte siyah apron alt kısmı
İşlem hava girişleri
Fren soğutma için siyah NACA hava girişli, dış renkte boyanmış, karbonfiber takviyeli plastikten (CFRP) yapılmış ön kapak
Siyah sentetik renkte tekerlek davlumbazı havalandırmalı, dış renkte, karbonfiber takviyeli plastikten (CFRP) yapılmış çamurluklar

Göz kamaştırmasını azaltmak için üst kısımda daha koyu tona sahip ön cam
Renkli arka farlar
Siyah renkte, kısmen şeffaf, seçilmiş iç parçalar. Standart arka lambalarla aynı geometri ve işleve sahiptir
Entegre LED gündüz farlı Bi-Xenon farlar
Ön apronda konum ışıkları, sinyal lambaları ve yan lambaları olan LED, renkli yardımcı ışık üniteleri
'Eve Varış' aydınlatma işlevine sahip otomatik far aktivasyon sistemi
LED okuma lambaları, yön aydınlatması ve kontak kilidi aydınlatması. Ayrıca bagaj bölmesi ve torpido gözü aydınlatması içerir
Kapı orta raylarında elektrikli ayarlanabilen ve ısıtmalı dış aynalar, sürücü tarafında yuvarlak
Aero silecek lastiklerine ve yıkayıcı püskürtücülerine sahip ön cam yıkama sistemi
Hafif camdan yapılmış arka cam
Not: Arka cam ısıtmasız

İki bölgeli otomatik iklim kontrolü
Sürücü ve yolcu için ayrı sıcaklık kontrolleri ve üç farklı klima Ayar profili seçeneği sunar. Aktif karbon ince toz filtresi parçacıkları, polenleri ve kokuları hapseder ve araç içine ulaşmadan önce dış havadaki ince tozu tamamen filtreler
Tam çanak tipi koltuklar
Karbon dokusuna sahip karbon fiber takviyeli plastikten (CFRP) imal edilmiş, entegre gögüs (thorax) hava yastığı, elektrikli yükseklik ayarı ve manuel ileri/geri ayarına sahip hafif tam çanak sürücü ve yolcu koltukları.
Siyah deri kaplı koltuklar ile kontrast renkte Race-Tex koltuk ortaları (delikli, siyah arka planlı). Kontrast renkte “GT4” logosu işlemeli koltuk başları.
Not: Çocuk emniyet kemeri sistemleri bu koltukla kullanılamayabilir.
Radar iç mekan izleme işlevli alarm sistemi
Üst orta kısmında Sarı işaret bulunan siyah Race-Tex direksiyon simidi.
Not: Opsiyonel olarak sunulan siyah yumuşak deri kaplama direksiyon simidi çerçevesi ve vites kolu bulunmamaktadir
Spor görünümlü pedallar ve ayak dayama yeri
Çevresi paslanmaz çelik (mat fırçalanmış) pedallar ve ayak dayama yeri
Sürücü ve ön yolcu için tam boyutlu hava yastıkları
Merkezi devir göstergesi ve yüksek çözünürlüklü 4,6 inç renkli ekran içeren gösterge paneli
Ön ve arka Bagaj Bölümü
Porsche Kapılarda yan darbe koruma elemanları, her bir koltuğun yan yastığına entegre gögüs kafesi hava yastığı ve her kapı panelinde sürücü ve yolcu için baş hava yastığından oluşan Yan Darbe Koruma (POSIP) sistemi
Her bir kapıda saklama bölmesi
Race-Tex koltuk ortalari, deri yan yastıklar ve koltuk başlıkları. Gümüş rengi kabartma Porsche™ logolu koltuk başları
Sarı ibreleri ve kadran işaretleri olan siyah renkli göstergeler, titanyum rengi devir sayacı, “GT4 RS" logosu
Hava devirdaim ve buz çözücü fonksiyonlarına sahip, ayarlanabilir fan
Uzaktan merkezi kilitlemeli immobilizer
Araç hızı, seçili vites, kilometre sayacı, sıfırlanabilir kilometre sayacı ve saat için dijital ekranlar
Race-Tex RS Spor direksiyon simitli direksiyon ve PDK vites kolu
Vites kolunda "GT4 RS" logosu
Yeşil renkli termal yalıtımlı cam
İki ayrı bardak tutucu (yolcu yanı, ön panel çıta şeridine entegre)
Kapaksız eşya gözü ve kapaklı eşya gözü olan, yükselebilen orta konsol
Siyah saklama ağlı ve Arktik Gri açma halkalı, hafif kapı panelleri
“GT4” model logolu kapı eşiği korumaları
Saten Karbon ön panel süs şeritleri ve orta konsol çıtası
Arka koltuk arkalıklarında kıyafet askıları
Üç noktalı otomatik emniyet kemerleri
Race-Tex manuel şeritli PDK vites değiştirme kolu, kavrama bölgesi ve vites değiştirme torbası, Yarış Sarısı vites değiştirme deseni
Siyah emniyet kemerleri

Tek dokunuşla çalıştırılan ve kapı contası korumalı elektrikli cam mekanizmaları

Fırçalanmış alüminyum: bardak tutucu kapağı ve orta konsol döşemesi dahil olmak üzere ön göğüs döşeme şeridi

Navigasyon Porsche Connect
Navigasyon modülü Porsche Connect, diğerlerinin yanı sıra SIM kart okuyucu, WLAT hotspot, çevrim içi navigasyon, ses kontrol sistemi ve diğer Porsche Connect fonksiyonları ile LTE iletişim modülü.1)
Not: Orta konsol saklama bölmesinde 12 V soket yerine USB arayüzü kullanılmıştır. Torpido gözündeki AUX arayüzünün kaldırılması.
1) Porsche, Porsche hizmetleri (Car Connect Hizmetleri dahil, ancak Güvenlik ve Emniyet Hizmetleri hariç), süresi hizmet paketine ve ülkeye göre değişiklik gösterebilen ancak üç ayı aşmayan ücretsiz bir abonelik içerir. Tam Porsche Connect hizmetlerinin veya buradaki bireysel hizmetlerin tümü bazı ülkelerde kullanılamayabilir. Ayrıca bazı ülkelerde, seçili Porsche Connect hizmetlerinin kullanımı için veri tahsisine Porsche sahip entegre bir LTE etkin SIM kart fiyata dahil edilecektir. Bu ülkelerde WiFi hotspot ve müzik yayini gibi mevcut olmayan Porsche Connect hizmetlerinin entegre bir SIM kart aracılığıyla kullanımı için Porsche Connect Store'dan Porsche yüklenebilir WiFi veri paketi satın alınabilir. Alternatif olarak, kendi SIM kartınızı kullanarak bir veri bağlantısı oluşturabilirsiniz. Ücretsiz abonelik süreleri, daha sonraki maliyetler ve ayrı ayrı hizmetlerin ülkenizde kullanılabilirliği hakkında daha fazla bilgi almak için, www.porsche.com/connect adresini ziyaret edin veya Porsche Merkezinize danışın
Dijital radyo
Çok daha üstün ses sağlayan DAB, DAB+ ve DMB ses formatlarında dijital radyo yayınlarını almak için. Seçilen istasyonun optimum şekilde alımını sağlamak için DAB çift radyo alıcısı ve otomatik dijital/analog değiştirici içerir.
Porsche İletişim Yönetimi (PCM), aşağıdaki özellikler dahildir: cep telefonu hazırlığı, müzik sistemi arayüzleri ve Porsche Car Connect
Porsche Car Connect
Porsche Akıllı telefon uygulaması aracılığıyla araç verilerinin alınması ve belirli araç fonksiyonlarının uzaktan kontrol edilmesi için Car Connect. Yalnızca Uzaktan Hizmetler için bir ilk 12 ay ücretsiz abonelik dönemi içerir.
Porsche Track Precision Uygulaması
Porsche Track Precision Uygulaması1) (sadece Porsche Connect özelliğinin dahil olduğu Navigasyonla birlikte kullanılabilir)
Not: 1) Uygulama kullanımına yalnızca kapalı alanlarda izin verilir. Bu ürünün (özellikle de video kayıt özelliğinin) kullanılması bazı pazarlarda veya etkinliklerde yasalar veya yönetmeliklerle yasaklanmış olabilir. Bu ürünü herhangi bir şekilde kullanmadan önce, lütfen yerel yasalar ve yönetmeliklere göre izin verildiğini kontrol edin. Uyumlu cep telefonları hakkında bilgi için lütfen www.porsche.com adresini ziyaret edin veya Porsche Merkezinize danışın.
Plus Ses Paketi: 8 hoparlörlü ve toplam 150 watt çıkışlı ses sistemi, entegre amplifikatörlü ve dijital ses işleme özellikli
Yolcu ayak bölmesinde ve orta konsol eşya gözünde 12 volt soketler

Beyaz, Yarış Sarısı, Koruma Kırmızısı, Siyah
Porsche - İletişim.

İletişim.

Yakınınızdaki bir Porsche Merkezi ile iletişime geçerek bilgi materyallerini isteyin veya özel Porsche haberlerini almak için kaydolun.

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Boxster Modelleri (WLTP)*
10,9 – 8,9
l/100 km
247 – 201
g/km
718 Cayman Modelleri (WLTP)*
13,2 – 8,9
l/100 km
299 – 201
g/km

 

Bir Porsche Merkezi Bul