Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
A Dream in Fire Red


Ferdinand Alexander Porsche’yi anlamak


Kimilerine göre Ferdinand Alexander Porsche bir rüyanın içine doğmuşken kimilerine göre bir kabusa doğdu. Ferdinand Porsche’nin oğlu ve Porsche’nin varisi olarak son derece zor bir rolü üstlenen Ferry Porsche markayı köklerine bağlı tutarak çok daha tutkulu bir yola sürükledi. 1950’lerin başında Porsche’de rol almaya başlayan Ferry Porsche 911’in tasarım ekibinin başına geçerek çalışmalarına başladı. 911’in zamansız bir makine olmasının temellerini attıktan sonra babasının hayali olan spor otomobil üretmeyi değil aynı zamanda yeniyi keşfetmek ve daha iyiye kafa yormak üzerine çalıştı.


Ateş Kırmızısı rengi Ferdinand Alexander Porsche’nin hayatı boyunca temsili olduğu renk oldu. 1967 Yılında tanıttığı 911 R modeli ile ilk defa renklerin de otomobillerin tasarım unsuru olarak kullanılabileceğini gösterdi. Aslında bu gelişme Porsche’nin bir otomobil markasından çok daha fazlası olacağının ufak bir habercisi niteliğindeydi.


911’in Siyah-Beyaz kadranı ve tutkuyla ateş kırmızısına dönen elleriyle Ferdinand Alexander Porsche dünyanın ilk tamamıyla siyah saati olan Chronograph One’ı tasarladı. Tasarlanan bu sade ama etkileyici saat ile Porsche Design’ın da temelleri atılmış oldu.


İlerleyen yıllarda ise pek çok inovasyon ürününe daha imza attı. Farklı sürüş kondisyonları için değişken lensli panoramik sürüş gözlükleri aslında ufak bir örneği. Porsche Design inovatif çözümler, sade tasarımlar ve son derece kaliteli ürünler olmaları ile ürün yelpazesini günümüzde dahi geliştiriyor. Zell am See’de bulunan F. A. Porsche stüdyosu hala hem marka stratejileri hem yeni dizaynlar hem de inovasyonlar için Alexander Ferdinand Porsche’nin hedefi doğrultusunda çalışıyor.

Porsche’nin 75. Yılı Hakkında Daha Fazlası İçin

75 Yıllık hayal dünyamız, renklerimiz, ilham verici hikayelerimiz ve özel etkinliklerimizi keşfedin. Porsche’nin bu yılı hiç olmadığı kadar renkli.

Şimdi keşfedin