Porsche Araç Oluşturucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu
718 Cayman GT4
309 kW/420 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
4,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
304 km
Maksimum Hız
WLTP*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
NEDC*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
Başlangıca dön
718 Cayman GT4
Tümüyle Sıra Dışı.
Akılcı. Sıra Dışı. Makul. Çılgın. Tek kusuru, kusursuz olması. Fark bazen son derece ince detaylarda gizlidir. Bazen de oldukça vahşidir.
718 Cayman GT4, sınırları zorlamayı sevenler için mükemmel bir spor otomobil. "Neden?" diye sormak yerine "Neden olmasın ki?" diyenler için. Eğlenceyi ciddiye alanlar ve deri koltuktan ziyade bir spor otomobil koltuğunda oturmayı tercih edenler için.
Porsche - Önden gelen rüzgara yön verir: belirgin ön spoyler dudağı ve ''GT4'' logosu içeren ön apron.
Önden gelen rüzgara yön verir: belirgin ön spoyler dudağı ve ''GT4'' logosu içeren ön apron.
Porsche - Yan kanatlara ve kabartmalı ''GT4'' logosuna sahip yan hava girişleri.
Yan kanatlara ve kabartmalı ''GT4'' logosuna sahip yan hava girişleri.
Porsche - Etkileyici: entegre yan kanatlara sahip kanat.
Etkileyici: entegre yan kanatlara sahip kanat.
Porsche - Asfaltla bütünleşir: difüzörlü bölümü içeren arka apron.
Asfaltla bütünleşir: difüzör bölümü içeren arka apron.

360° Dış.

Porsche -Teknik açıdan bakıldığında, bu yalnızca bir motor. Ancak bunu gelin de hormonlanıza anlatın.
Teknik açıdan bakıldığında, bu yalnızca bir motor. Ancak bunu gelin de hormonlanıza anlatın.
Porsche -GT frenlere sahip adaptif GT spor süspansiyon.
GT frenlere sahip adaptif GT spor süspansiyon.
Porsche -Temel ihtiyaçlara indirgenmiş: İç mekan.
Temel ihtiyaçlara indirgenmiş: İç mekan.
Porsche -Motor sporlarından esinlenilmiş: kapı tutamakları.
Motor sporlarından esinlenilmiş: kapı tutamakları.

360° Dış.

718 Cayman GT4’ü Ayrıntılı Olarak Keşfedin.

Bu noktaya kadar size öne çıkan özelliklerle ilgili genel bir bakış sunduk. Daha fazla ayrıntıyı bu bölümlerde bulabilirsiniz.

Porsche - 718 Cayman GT4 modelini ayrıntılarıyla keşfedin.
Porsche - Aerodinamik ve tasarım
Aerodinamik ve tasarım
Daha fazlasını keşfet
Aerodinamik ve tasarım
Rüzgar esmekle kalmayıp, uğuldamaya başladığında.
Hafif bir rüzgar mı? Değil. Yumuşak bir meltem ise hiç değil. İşaretler bir fırtınanın yaklaştığını gösteriyor. 718 Cayman GT4’e bir bakış yeterlidir: hava direnci bu otomobille başa çıkamaz.
Porsche - Gözler önüne serilmiş: Ön apron.
Gözler önüne serilmiş: Ön apron.
Son derece ayırt edici olan ön spoyler dudağı, tekerlek davlumbazlarının ön kısmında yer alan ek spoylerler sayesinde ön aksta aerodinamik sürüş sağlar. Ayrıca, ön aprondaki ana hava girişi aerodinamiği optimize eder ve hava akışını motor bölümü kapağının ön kısmındaki hava çıkışından yukarı yönlendirir. Ön spoyler dudağının alt kısmı bile aerodinamik olarak optimize edilmiştir. Burada, golf topu yüzeyine benzeyen özel profil, sürtünmenin mümkün olduğunca düşük seviyede olmasını sağlar.
Porsche - Yan hava girişleri.
Yan hava girişleri.
Kapıların arkasında yer alan yan hava girişleri, performans odaklı tasarımın başka bir örneğidir: Kabartmalı ''GT4'' logosuna sahip yan kanatlar ek dinamik basınç oluşturur. Sonuç: daha iyi hava beslemesi ve motorun daha verimli şekilde soğutulması.
Porsche - Entegre yan kanatlara sahip kanat.
Entegre yan kanatlara sahip kanat.
Yarış pistinde kusursuzluk: tek parça olarak oluşturulmuş, entegre yan kanatlara ve alüminyumdan yapılmış desteklere sahip sabit kanat. Arka aksta bastırma kuvveti ve buna uyacak yüksek çekiş sağlar.
Porsche - Difüzör bölümü içeren arka apron.
Difüzör bölümü içeren arka apron.
Abartı yok, yalnızca süper otomobil teknolojisi var: Spor egzoz sisteminin siyah iki egzoz borusu arasında difüzör. Gövde altında çok hızlı bir hava akışı, dolayısıyla da daha güçlü bir vakum sağlar. Sonuç: Arka aksta önceki modele kıyasla %40 daha fazla bastırma kuvveti.

Tanıtım filmi.

Jant ve lastikler.

Jantlar hakkında bilgi burada bulunabilir.

Sonraki bölüm
Performans

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 (WLTP)*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
718 Cayman GT4 (NEDC)*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
Performans
Daha fazlasını keşfet
Performans
Altı silindirli, 4,0 litre hacimli, doğal emişli motor.
718 Cayman GT4 (WLTP)*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
718 Cayman GT4 (NEDC)*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
Merkezi olarak konumlandırılmış, doğal emişli, çift turbolu boksör motor. 4,0 litre motor hacmi. Altı silindirli. 309kW (420PS). Kulağa çılgınca mı geliyor? Zaten öyle. Motoru, 4,0 litrelik hacimden 309kW’lık (420PS) yüksek bir güç üretiyor. Peki ya maksimum motor devri? 8.000 dev/dak. Düz şanzıman sistemi ile birlikte 420Nm maksimum tork, 5.000 dev/dak ile 6.800 dev/dak arasında kullanılabilir durumdadır.
0’dan 100 km hıza 3,9 saniyede ulaşır.
0’dan 100 km hıza 3,9 saniyede ulaşır.
718 Cayman GT4 (WLTP)*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
718 Cayman GT4 (NEDC)*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
. Porsche Doppelkupplung (PDK), 430Nm'lik maksimum tork 5.500rpm'de mevcuttur. PDK ve etkinleştirilmiş Kalkış Denetimi ile, 718 Cayman GT4, 100km/s hıza sadece 3,9 saniyede çıkıyor. Maksimum hız: 300 km/sa’ten fazladır.
Porsche - Entegre kuru karterli yağlama sistemi ve adaptif silindir kontrolü.
Entegre kuru karterli yağlama sistemi ve adaptif silindir kontrolü.
718 Cayman GT4 (WLTP)*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
718 Cayman GT4 (NEDC)*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
Altı silindirli çift turbolu boksör motorda doğrudan yakıt enjeksiyonu (DFI), entegre kuru karterli yağlama sistemi ve bir adaptif silindir kontrolü mevcuttur. Buna ek olarak, birbiri arasında geçiş yapabilen rezonans valflerine sahip değişken bir emme manifoldu, motora optimum havalandırma sağlar. Kulağa biraz teknik biraz da yavan geliyor olabilir, ancak işin gerçeği bunun tam tersi.
Porsche - Sözlerin yetersiz kaldığı bir özellik: 718 Cayman GT4'ün sesi.
Sesi kendisini anlatıyor: 718 Cayman GT4.
Bir düğmeye dokunarak daha da güçlü bir spor otomobil sesi için: arka difüzörün solunda ve sağında apaçık şekilde ayrılmış siyah iki egzoz borusuna sahip kusursuz spor egzoz sistemi.
Porsche - Şanzıman.Porsche - Şanzıman.Porsche - Şanzıman.

Şanzıman.

6-ileri vitesli düz şanzıman.

Hassas 6-ileri vitesli düz şanzıman, çift kütleli bir volan ile donatılmıştır ve en uygun biçimde ayarlanmış vites oranları, motorun yüksek güç çıkışını doğrudan yola odaklar. Ayrıca bilhassa sportif bir sürüş deneyimi sağlar. Dar virajlarda vites küçültmek, uzun düz yollarda vites yükseltmek: bu – kelimenin tam anlamıyla – sizin elinizde. Bu, yalnızca güç değerleri ile ilgili değil, aynı zamanda tüm sürüşten alınan keyfin büyüklüğüne yönelik ölçülen bir performanstır. Dinamik boğaz kelebeği fonksiyonu sizi ve hormonlarınızı etkisi altına almada önemli bir rol oynuyor.

Porsche Doppelkupplung (PDK).

718 Cayman GT4 için opsiyonel olarak sunulan PDK, performansa daha da fazla odaklıdır. GT'ye özgü vites kolu, kısa vites değiştirme süreleri ve vites değiştirme kulakçıkları ile kısa vites değişikliklerinin yanı sıra sportif yedinci vites, yarış pistinde bile optimum performans sunar. Manuel olarak kullanılan vites kolu, köklü motor sporları ilkesine dayanır: vites yükseltmek için geriye doğru, vites küçültmek içinse ileriye doğrudur.

Porsche Dinamik Tork Vektörü (PTV) ve arka diferansiyel kilidi.

Kısaca: PTV, sürüş dinamiklerini iyileştirir. Ayrıntılarıyla: Entegre mekanik arka diferansiyel kilidi, daha yüksek çekiş ve yanal dinamiklerin yanı sıra, virajlarda ve şerit değiştirirken gerçekleşen yük değişimleri sırasında önemli ölçüde geliştirilmiş araç dengesi sağlar. Buna ek olarak, otomobil sert şekilde bir viraja girdiğinde, iç arka tekerleğe fren basıncı uygulanır. Sonuç olarak, dış arka tekerleğe daha fazla tahrik torku dağıtılır ve böylece otomobil artık viraja hazırdır. Direksiyon tepkisi iyileştirilmiş, çeviklik ise artırılmıştır.

Şasi sistemleri.

GT spor süspansiyon.

Ön kısımdaki hafif yaylı gergi kolu aksı GT'nin tipik bir özelliğidir. Arka kısımda yer alan hafif yaylı gergi kolu aksı, ek takviye elemanları ve yardımcı yayların yanı sıra özel tekerlek takozları eşliğinde 718 Cayman GT4'ün yüksek performansına göre ayarlanmıştır. Bilyalı mafsallar çok daha hassas tekerlek kontrolü sağlar. Yükseklik, kamber, toe açısı ve viraj denge çubukları yarış pisti için ayrı ayrı ayarlanabilir.

Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM –30mm).

Amortisör sisteminin bu elektronik ayarı her bir tekerlekteki sönümleme kuvvetini mevcut yol koşullarına ve sürüş tarzına göre aktif şekilde ve sürekli olarak ayarlar. PASM iki ayar sunar: Performansla konforun bir karışımı olan "Normal" ayar ve çok daha sıkı bir ayar olan "Spor" ayar.

Dinamik şanzıman takozları.

Elektronik olarak düzenlenmiş bu sistem, algılanabilir salınımları ve başta motor olmak üzere tüm aktarma organlarının titreşimini en aza indirir. Ayrıca sönümleme kuvvetini ve sertliği, sürüş tarzına ve yol yüzeyi koşullarına göre ayarlar. Elde edilen sonuç ise daha büyük ve daha yeknesak tahrik kuvveti, artan çekiş ve daha fazla hızlanmadır.

Porsche Denge Yönetimi (PSM).

PSM, stabiliteyi dinamik sürüş performansı sınırlarında tutan otomatik bir kontrol sistemidir. Kilitlemesiz fren sistemine (ABS) ek olarak, Elektronik Denge Kontrolü (ESC) ve Çekiş Kontrolü (TC) içerir. Son derece hassas ve doğru düzenli sistem müdahaleleri eşliğinde performans ayarı yapılmasının yanı sıra sistemler iki aşamada tamamen kapatılabilmektedir.

Frenler.

718 Cayman GT4, yalnızca 0'dan en az 62 km/sa hıza ulaşırken değil, aynı zamanda 0 km hıza yavaşlarken de maksimum performans gösterir. Bu, aşırı yüklerde bile fren pedalına basıldığında ve fren pedalı serbest bırakıldığında daha doğal bir denge sağlanması ve daha hızlı tepki alınması için önde altı pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri ve arkada dört pistonlu alüminyum monoblok sabit fren kaliperleri (kaliperler kırmızı renktedir) ile sağlanır. Önde ve arkada yer alan kompozit fren diskleri 380 mm’lik bir çapa sahiptir, çapraz delikli ve içten havalandırmalıdır: kötü hava koşullarında bile güçlü frenleme sağlar.

Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB).

Motor sporlarında kendini kanıtlamış bir özellik: isteğe bağlı Porsche Seramik Kompozit Fren (PCCB). Önde 410 mm’lik ve arkada 390 mm’lik bilhassa geniş fren diski çapları sayesinde, daha da fazla fren gücü ve sabit fren basıncı sunarlar. Seramik fren sisteminin temel avantajı, son derece hafif olmasıdır. Fren diskleri, benzer tasarım ve büyüklükteki dökme demir disklerden yaklaşık %50 daha hafiftirler. Standart olarak sarı renkte sunulan fren kaliperleri, ayrıca siyah (parlak) renkte de mevcuttur.

Standart bakım aralıklarının bir parçası olarak düzenli bakıma ilaveten, yarışta kullanım için ek bakım yapılmalıdır.

Sonraki bölüm
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 (WLTP)*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
718 Cayman GT4 (NEDC)*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi
Daha fazlasını keşfet
İç mekan ve bilgi-eğlence sistemi
Porsche - İyi görün. İyi hisset. Performansta sağlamlık ve sadelik: iç mekan.
İyi görün. İyi hisset. Performansta sağlamlık ve sadelik: iç mekan.
718 Cayman GT4’in iç mekanı performans ergonomisi için tasarlanmıştır. Kısa mesafeler, doğrudan bilgi, yüksek işlevsellik. Temel ihtiyaçlara indirgenmiş ve sıra dışı bir sürüş keyfi. Ayrıca, detaylar ve malzemeler doğrudan motor sporlarından esinlenilmiştir. Yükseltilmiş yan desteklere sahip Sportif koltuklar Plus, sabit bir denge sunar. Race-Tex özellikli döşeme, sağlam tutuş sağlar.
Porsche - Dikkatleri üzerine çeken gösterge paneli ve GT spor direksiyon simidi.
Dikkatleri üzerine çeken gösterge paneli ve GT spor direksiyon simidi.
718’e özgü: üç yuvarlak gösterge ve merkezi devir göstergesi içeren gösterge paneli. GT’ye özgü: sarı gösterge iğneleri. Race-Tex ile donatılmış olan GT'ye özgü spor direksiyon simidinde Porsche logosu üst orta kısımda yer alır ve direksiyon simidi kolları siyah renktedir. Titanyum renginde devir göstergesinin orta kısmında "GT4" logosu bulunur.
Porsche - İç mekanda motor sporları karakteristiği.
İç mekanda motor sporları karakteristiği.
Koltuk başlıklarında dekoratif dikişler ve ''GT4'' logosu yer alır, kapı tutamakları ise gümüş renktedir. Doğrudan motor sporlarından esinlenilen kapı tutamakları, GT4'ün performans karakteristiğini ve fırçalanmış alüminyum renkte çıta şeritlerini vurgular.
Race-Tex özellikli iç mekanda, genişletilmiş deri özellikler mevcuttur. Bunlar ayrıca, kontrast kırmızı veya sarı renkte dekoratif dikiş ve kapı tutamakları seçeneği ile birlikte sunulur. Ayrıca, emniyet kemerlerine istenirse renk uyumu yapılabilir.
Porsche - Clubsport paketi.
Clubsport paketi.
Clubsport paketi, doğrudan motor sporlarından esinlenilmiş bileşenleri ile yarış pistinde ek koruma sağlar. Bu paket; ön koltukların arkasında gövde aksamına cıvata ile tutturulmuş siyah renkte çelik bir güvenlik kafesinin yanı sıra HANS® güvenlik sistemi (Baş ve Boyun Desteği) ile veya bunlar olmadan kullanılmak üzere tasarlanmış emniyet kemeri de dahil olmak üzere sürücü için montaja hazır halde sunulan altı noktalı bir yarış emniyet kemeri içerir. Pakete ayrıca, bir yangın söndürücü ve braket de dahildir.

718 Cayman GT4'te, sağlam dolguları ve yükseltilmiş yan destekleri sayesinde Sportif koltuklar Plus optimum denge sunar. Sırtlık elektronik olarak, koltuk yüksekliği ve ileri/geri konumu ise mekanik olarak ayarlanabilmektedir. Koltuk merkezi Race-Tex özellikleri ile donatılmış olup, koltuk başlıkları üzerinde işlemeli ''GT4'' logosu yer almaktadır.

Adaptif Sportif koltuklar Plus; koltuk yüksekliği, koltuk minderi ve sırtlık açısı, koltuk derinliği, ileri/geri ayarı ve dört yönlü bel desteğini rahat bir şekilde ayarlamak için kullanılabilecek elektrikli 18 yönlü ayarlayabilme özelliğine sahiptir. Koltuk merkezi Race-Tex özellikleri ile donatılmış olup, koltuk başlıkları üzerinde işlemeli ''GT4'' logosu yer almaktadır.

Tam çanak tipi koltuklar; karbon dokuma kaplamalı, karbon fiber ile güçlendirilmiş plastikten (CFRP) mamuldür. Bu özellik, minimal ağırlıkta bilhassa iyi yanal destekleme sağlar. İleri/geri ayarı manueldir, yükseklik ayarı elektriklidir. Koltuk merkezi Race-Tex özellikleri ile donatılmış olup, koltuk başlıkları üzerinde işlemeli ''GT4'' logosu yer almaktadır.

¹Çocuk koltukları tam çanak tip koltuklarla uyumlu değildir.

Porsche - Tur tetiği hazırlığı özellikli Chrono Paketi.
Tur tetiği hazırlığı özellikli Chrono Paketi.
Opsiyonel Chrono Paketi ön göğüsteki analog ve dijital kronometreye ilaveten daha fazla işlevsellik sunar: Porsche İletişim Yönetimi (PCM), ölçülen tur sürelerini göstermek, kaydetmek ve değerlendirmek için geliştirilmiş bir performans ekranına sahiptir. Sürücü bu özelliği, mevcut tura yönelik katedilen süre ve mesafenin yanı sıra o ana kadar tamamlanmış olan tur sayısı ve her durumda elde edilen süre hakkında bilgi edinmek amacıyla kullanabilir. Mevcut en iyi tur zamanını ve yakıt durumuna göre kalan menzili görmek de mümkündür. Kat edilen tüm mesafeler kaydedilebilir ve referans zamanlar tanımlanabilir.
Porsche Track Precision Uygulaması.¹

- Porsche İletişim Yönetimi (PCM) ve Porsche Connect özelliğine sahip isteğe bağlı navigasyon modülü ile, tur sürelerinizi ve sürüş verilerinizi ölçebilir, sonuçları akıllı telefonunuzda kaydedebilir ve yönetilebilir ve bunları diğer sürücülerle paylaşabilir ve karşılaştırabilirsiniz. Dijital sürüş eğitmeni frenleme noktalarını optimize etmenizi, yönlendirme noktalarını belirlemenizi ve sürüş hatalarını tanımanızı sağlar. Uygulama araç üzeri bilgisayardan GPS verilerine ve yüksek hassasiyetli verilere erişir. Grafik analizleri yanında bir de video analizi iyileştirme potansiyeline sahip olduğunuz her bir milisaniyeyi gösterir. Bir turdan diğerine.

¹Uygulamanın kullanımına yalnızca özel arazilerde izin verilir. Bu ürünün (özellikle de video kayıt özelliğinin) kullanılması bazı pazarlarda veya etkinliklerde yasalar veya yönetmeliklerle yasaklanmış olabilir. Bu ürünü herhangi bir şekilde kullanmadan önce, lütfen yerel yasalar ve yönetmeliklere göre izin verildiğini kontrol edin.

Porsche Connect için de geçerlidir.

Sizi Porsche aracınıza ve Porsche aracınızı dünyaya bağlar: Porsche Connect. 718 Cayman GT4 aracınızın mevcut dijital işlevler yelpazesine çok sayıda servis ve My Porsche Uygulamasını ekler. Hedeflerinize giden yolu mümkün olan en iyi şekilde bulun, kişisel iletişim bilgilerini ve adresleri senkronize edin ve takviminizi doğrudan Porsche İletişim Yönetimi (PCM) içinde kullanın. Porsche Benzersiz bir spor otomobil deneyimi yaşatan akıllı Connect, günlük yaşamınızda size yardımcı pilotluk yapıyor. Yolculuğunuz öncesinde, sırasında ve sonrasında.

Porsche İletişim Yönetimi (PCM) ve Apple CarPlay.

PCM müzik sistemi ve iletişim için kontrol merkezinizdir. Mobil telefon hazırlığı, ses arayüzleri ve araç fonksiyonlarının birçoğunu kontrol etmek amacıyla kullanılabilecek yüksek çözünürlüklü 7 inç dokunmatik ekrana sahiptir. Buna ek olarak, akıllı telefon aracılığıyla araç konumlandırma gibi birçok Car Connect Hizmetini de kullanabilirsiniz. Apple CarPlay iPhone’unuzu Porsche aracınıza bağlamanızı ve PCM’nin merkezi ekranı ve ses tanıma teknolojisi aracılığıyla ayrı ayrı uygulamaları kontrol etmenizi sağlar. Dilerseniz ses ve iletişim sistemi olmadan da bunları yapabilirsiniz. Eğer hedefiniz varış noktanız ise, bir navigasyon sistemine ihtiyacınız olmaz.

Navigasyon.

Gerçek Zamanlı Trafik Bilgileri sayesinde, her zaman en hızlı rotada olacaksınız. Navigasyon ve bilgi-eğlence hizmetlerinin bir bileşeni olarak çevrim içi navigasyon özelliği, her gün güncellenen harita malzemelerine erişimin yanı sıra aynı zamanda ilgili tüm trafik raporlarını gerçek zamanlı olarak dikkate alma avantajlarına sahiptir. Ancak, Porsche İletişim Yönetimi (PCM) üzerinden yapılan rota planlama, veri bağlantısı gerektirmez ve her zaman kullanılabilir.

Sonraki bölüm
Motor sporları

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 (WLTP)*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
718 Cayman GT4 (NEDC)*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
Motor sporları
Daha fazlasını keşfet
Motor sporları
Bir zamanlar hayaldi. Şimdi ise misyonumuz.
En başından beri motor sporlarının içindeyiz. Olmak zorunda olduğumuzdan değil. Başka türlüsünü hayal edemediğimizden. Test tezgahında her fikri, her teknolojiyi ve her ayrıntıyı detaylı bir biçimde tekrar tekrar inceliyoruz. Aslında motor sporları, hem zafere odaklanıp hem de yol koşullarına hazırlanacak şekilde en zor koşullarda geliştirilmeye, test edilmeye ve denenmeye devam edecek olan fikirlerin ortaya çıktığı yerdir.
Porsche - 718 Cayman GT4 Clubsport.
718 Cayman GT4 Clubsport.
Formülü denendi ve test edildi. Asla unutulmayacak bir sürüş deneyimi. Neden mi? Çünkü yeni 718 Cayman GT4 Clubsport’ın en küçük parçası bile tamamen motor sporları için tasarlanmıştır. Tıpkı uzun mesafe yolculuklarda olduğu gibi, pist günlerinde ve sprint yarışlarında da evinizde gibi hissettirir.
Porsche - 718 Cayman GT4 Clubsport.

718 Cayman GT4 Clubsport.

Sonraki bölüm
Modeller ve Veriler

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 (WLTP)*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
718 Cayman GT4 (NEDC)*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km

718 Cayman GT4 modelini yapılandırın.

Seçilen
718 Cayman GT4
Porsche 718 Cayman GT4
WLTP*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
NEDC*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
309 kW/420 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
4,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
718 Cayman GT4
309 kW/420 PS
Güç (kW)/Güç (PS)
4,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s:
WLTP*
11,1-“ 10,7
l/100 km
251-“ 242
g/km
NEDC*
10,9-“ 10,2
l/100 km
249-“ 232
g/km
Uzunluk
4,456 mm
?Aks mesafesi
2,484 mm
Teknik Özellikler

Siindir sayısı 6
Silindir çapı 102,0 mm
Strok 81,5 mm
Motor Hacmi 3.995 cm³
Güç (kW) 309 kW
Güç (PS) 420 PS
Maksimum motor devri: 8000 1/dak
Maksimum tork (Manüel) 420 Nm
Maksimum tork (PDK) 430 Nm
Litre başına maksimum çıkış gücü (kW/I) 77,00 kW/l
Litre başına maksimum çıkış gücü (PS/I) 105,00 PS/l

Hızlanma 0 - 60 mil/s (Düz Vites) 4,2 s
Hızlanma 0 - 60 mil/s (PDK) 3,7 sn
Hızlanma 0 - 100 km/s (Düz Vites) 4,4 s
Hızlanma 0 - 100 km/s (PDK) 3,9 sn
Hızlanma 0 - 160 km/s (Düz Vites) 9,0 sn
Hızlanma 0 - 160 km/s (PDK) 8,5 sn
Hızlanma 0 - 200 km/s (Düz Vites) 13,8 sn
Hızlanma 0 - 200 km/s (PDK) 13,4 sn
Viteste hızlanma (80-120 km/s) (50-75 mil/s) (PDK) 2,5 sn
1/4 mil (Düz Vites) 12,4 sn
1/4 mil (PDK) 12,0 sn

Uzunluk 4,456 mm
Genişlik (aynalar dahil) 1,994 mm
?Aks mesafesi 2,484 mm
Dönüş çapı 11,4 m.
Yüksüz ağırlık (DIN) (Düz Vites) 1.420 kg
Yüksüz ağırlık (DIN) (PDK) 1.450 kg
Yüksüz ağırlık (AB) (Düz Vites) 1.495 kg
Yüksüz ağırlık (AB) (PDK) 1.525 kg
İzin verilen brüt ağırlık (Düz Vites) 1.750 kg
İzin verilen brüt ağırlık (PDK) 1.780 kg
Maksimum yük 330 kg

Bagaj bölmesi hacmi, ön 150l
Açık bagaj bölmesi hacmi (ön koltukların arkasında) 182 l
En geniş bagaj bölmesi hacmi (arka koltukların arkası, çatıya kadar) 270 l
Yakıt deposu 64l

Tüketim - düşük çevrim (Düz Vites) 17,5 - 17,5 l/100 km
Tüketim - düşük çevrim (PDK) 16,8 - 16,8 l/100 km
Tüketim - orta çevrim (Düz Vites) 11,0 - 11,0 l/100 km
Tüketim - orta çevrim (PDK) 10,7 - 10,7 l/100 km
Tüketim - yüksek çevrim (Düz Vites) 9,3 - 9,3 l/100 km
Tüketim - yüksek çevrim (PDK) 9,1 - 9,1 l/100 km
Tüketim - ekstra yüksek çevrim (Düz Vites) 10,3 - 10,3 l/100 km
Tüketim - ekstra yüksek çevrim (PDK) 9,7 - 9,7 l/100 km
Tüketim - birleşik çevrim (Düz Vites) 11,1 - 11,1 l/100 km
Tüketim - birleşik çevrim (PDK) 10,7 - 10,7 l/100 km
CO2 emisyonu - birleşik çevrim (WLTP) (Düz Vites) 251 - 251 g/km
CO2 emisyonu - birleşik çevrim (WLTP) (PDK) 242 - 242 g/km

Şehir içi yakıt tüketimi (Düz Vites) 15,0 l/100km
Şehir içi yakıt tüketimi (PDK) 13,7 l/100km
Şehir dışı yakıt tüketimi (Düz Vites) 8,5 l/100km
Şehir dışı yakıt tüketimi (PDK) 8,1 l/100km
Ortalama yakıt tüketimi (Düz Vites) 10,9 l/100km
Ortalama yakıt tüketimi (PDK) 10,2 l/100km
Kombine CO2 emisyonları (Düz Vites) 249 g/km
Kombine CO2 emisyonları (PDK) 232 g/km
NOx emisyonu (Düz Vites) 16,9 mg/km
NOx emisyonu (PDK) 10,9 mg/km
Standart özellikler

64 litre kapasiteli yakıt deposu
Arka tekerleklerin akıllı frenlenmesi sayesinde elde edilen değişken sürüş tork dağılımı. Mekanik olarak kilitlenebilen arka diferansiyeli içerir. Not: 718 Spyder ve 718 Cayman GT4’teki, daha iyi çekiş için önemli ölçüde yüksek kilitleme değerlerine sahip olan PDK ile.
Çift kütleli volan içeren 6 ileri vitesli düz şanzıman
Alüminyum blok ve silindir kapakları
Önde 6 pistonlu alüminyum monoblok sabit kaliperler ve arkada 4 pistonlu alüminyum monoblok sabit kaliperler, alüminyum fren körüklü alaşımlı fren diskler, ön ve arkada 380 mm çap, dahili olarak havalandırılan ve çapraz delikli, kırmızı perdahlı fren kaliperleri
Termal yönetimle su soğutmalı
Hafif yay-çubuklu aks ön kısmı, denge çubuğu, kısmen bilye mafsallı süspansiyon montaj tertibatları
Kısaltılmış vites kolu
Hafif yay-çubuklu aks arka kısmı (yardımcı yaylar dahil), denge çubuğu, kısmen bilye mafsallı süspansiyon montaj tertibatı
Elektrikle kontrol edilen park freni
Değişken direksiyon oranlı elektromekanik direkt direksiyon
Düz 6 silindirli, doğal olarak havalandırılan motor, 4.0 litre hacim, maksimum güç çıkışı 309 kW (430 PS), maksimum tork 420 Nm (MT) veya 420 Nm (PDK)
Orta soğutucu
Arka tekerlekten çekiş
Porsche İki kademe seçeneği (ESC OFF ve ESC+TC OFF) sunan, ABS'li Denge Yönetimi (PSM)
Otomatik çalıştırma/durdurma işlevi
Porsche Aktif Süspansiyon Yönetimi (PASM) spor süspansiyon, sürüş yüksekliği 30 mm alçaltılmıştır
Dinamik şanzıman montaj sistemi
VarioCam emme ve egzoz valfleri için kam mili kontrolü ve adaptif silindir yönetimi
Talep üzerine çalışma kontrollü bir yağ pompasına sahip entegre kuru karter yağlaması
Yarış pisti kullanımı için ayarlanabilir şasi (toe, kamber, denge çubukları)
Doğrudan Yakıt Enjeksiyonu (DFI)
İki 3 yönlü katalitik konvertör ve emisyon kontrol sistemini izlemek için dahili arıza teşhisi, kaplamalı benzinli partikül filtreleri
İki değiştirilebilir rezonans valfli değişken emme manifoldu
Siyah renkte (yüksek parlaklık) iki ayrı egzoz çıkış borusuna sahip iki bölgeli spor egzoz sistemi
AUTO BLIP düğmesi, vites küçültmeler için otomatik gaz tıklamayı etkinleştirir
Gösterge panelinin renkli ekranında performans odaklı vites göstergesi (yalnızca düz şanzımanla birlikte)

Siyah deri: koltuk yan yastıkları, koltuk baş destekleri, direksiyon simidi hava yastığı modülü, kapı paneli kol desteği yan kısımları ve orta konsol ana saklama bölmesi kapağı yan kısımları.
Siyah Race-Tex: direksiyon simidi, koltuk ortaları, kapı çekme halkaları, kapı paneli kol destekleri, orta konsol ana saklama bölmesi kapağı ve A sütunları dahil olmak üzere tavan döşemesi. Siyah renkte direksiyon göbeği amblemi ve üç noktalı emniyet kemerleri. Gümüş renkte dekoratif dikişler, kapı çekme halkaları ve işlenmiş “GT4” logoları.

20 inç 718 Cayman Platin GT4 jantlar (saten perdahlı), 245/35 ZR 20 ön ve 295/30 ZR 20 arka spor lastikler. Jant göbeklerinde "GT4" logosu
20 inç 718 Cayman Platin boyalı GT4 jantlar (saten perdahlı), 245/35 ZR 20 ön ve 295/30 ZR 20 arka spor lastikler. Jant göbeklerinde “GT4” logosu bulunur
Hırsızlık önleyici bijon cıvataları

Tamamen Saten Platin rengine boyalı . Jant göbeklerinde “GT4” logosu bulunur
Yarış pisti moduna sahip Lastik Basınç Takip Sistem (TPM) Sistemi

Ortaya monte motorlu, iki koltuklu araç konsepti
Alüminyum ve çelik alaşımlı, akıllı hafif yapı
Isıtmalı camlı, geniş açılan arka kapak
Dış gövde renginde entegre yan plakalar ile sabit GT4 arka kanat, siyah alüminyum kanat dikmeleri
Sabit arka spoyler
Dış gövde rengine boyalı-˜GT4’ logolu yan kanatçıklara sahip yan hava girişleri
Kapalı alt gövde paneli
Gümüş renkte yüksek parlaklıkta vurgu şeridi üzerinde-˜PORSCHE’ logosu, arka apronda saten siyah renkte model yazısı
Siyah renkte yan pencere çıtaları
Izgaralar içeren büyük soğutma girişli ön apron, "GT4" logolu spoyler dudağı ve orta hava çıkışı
Difüzör ile birlikte siyah apron alt kısmı

Göz kamaştırmasını azaltmak için üst kısımda daha koyu tona sahip ön cam
Siyah renkte, kısmen şeffaf seçilmiş iç parçalar. Standart arka lambalarla aynı geometri ve işleve sahiptir
Entegre LED gündüz farlı Bi-Xenon farlar
Ön apronda konum ışıkları, sinyal lambaları ve yan lambaları olan LED, renkli yardımcı ışık üniteleri
‘‘Eve Varışâ€™ aydınlatma işlevine sahip otomatik far aktivasyon sistemi
LED okuma lambaları, yön aydınlatması ve kontak kilidi aydınlatması. Ayrıca bagaj bölmesi ve torpido gözü aydınlatması içerir
Kapı orta raylarında elektrikli ayarlanabilen ve ısıtmalı dış aynalar, sürücü tarafında yuvarlak
Aero silecek lastiklerine ve yıkayıcı püskürtücülerine sahip ön cam yıkama sistemi

Spor koltuk Plus (2 yönde ayarlanabilen, elektrikli): Yükseltilmiş yan desteklere sahip sürücü ve ön yolcu koltukları, omuz bölgesinde daha belirgin hale getirilmiş kavis. Elektronik ayarlanabilen koltuk arkalığı ve mekanik olarak ayarlanabilen yükseklik ve ileri/geri koltuk konumu Gümüş Gri boya perdahlı arkalık çerçeveleri
Paslanmaz çelik çerçeveli (mat fırçalanmış) pedallar ve ayak dayama yeri
Entegre aktif karbon filtreli klima sistemi
Sürücü ve ön yolcu için tam boyutlu hava yastıkları
Merkezi devir göstergesi ve yüksek çözünürlüklü 4,6 inç renkli ekran içeren gösterge paneli
Ön ve arka Bagaj Bölümü
Porsche Kapılarda yan darbe koruma elemanları, her bir koltuğun yan yastığına entegre göğüs kafesi hava yastığı ve her kapı panelinde sürücü ve yolcu için baş hava yastığından oluşan Yan Darbe Koruma (POSIP) sistemi
Her bir kapıda saklama bölmesi
Race-Tex koltuk ortaları, deri yan yastıklar ve koltuk başlıkları. Gümüş rengi kabartma ‘GT4’ logolu koltuk başları
Sarı ibreleri ve kadran işaretleri olan siyah renkli göstergeler, titanyum rengi devir sayacı, “GT4" logosu
Hava devirdaim ve buz çözücü fonksiyonlarına sahip, ayarlanabilir fan
Uzaktan merkezi kilitlemeli immobilizer
Araç hızı, seçili vites, kilometre sayacı, sıfırlanabilir kilometre sayacı ve saat için dijital ekranlar
Race-Tex direksiyon simidi kaplamasına sahip GT4 spor direksiyon simidi (360mm çapında), siyah kollu iç kısımlar, Siyah renkli deriden hava yastığı modülü ve manüel ileri/geri ve yükseklik ayarı
Vites kolunda "GT4" logosu
Yeşil renkli termal yalıtımlı cam
Alarm sistemi
İki ayrı bardak tutucu (yolcu yanı, ön panel çıta şeridine entegre)
Kapaksız eşya gözü ve kapaklı eşya gözü olan, yükselebilen orta konsol
Gümüş renkte kapı açma ilmekleri
“GT4” model logolu kapı eşiği korumaları
Koltuk sırtlıklarında giysi kancaları

Tek dokunuşla çalıştırılan ve kapı contası korumalı elektrikli cam mekanizmaları

Fırçalanmış alüminyum: bardak tutucu kapağı ve orta konsol döşemesi dahil olmak üzere ön göğüs döşeme şeridi

Çok daha üstün ses sağlayan DAB, DAB+ ve DMB ses formatlarında dijital radyo yayınlarını almak için. Seçilen istasyonun optimum şekilde alımını sağlamak için DAB çift radyo alıcısı ve otomatik dijital/analog değiştirici içerir.
Porsche İletişim Yönetimi (PCM), aşağıdaki özellikler dahildir: cep telefonu hazırlığı, müzik sistemi arayüzleri ve Porsche Car Connect
Porsche Track Precision Uygulaması1) (sadece Porsche Connect özelliğinin dahil olduğu Navigasyonla birlikte kullanılabilir) Not: 1) Uygulama kullanımına yalnızca kapalı alanlarda izin verilir. Bu ürünün (özellikle de video kayıt özelliğinin) kullanılması bazı pazarlarda veya etkinliklerde yasalar veya yönetmeliklerle yasaklanmış olabilir. Bu ürünü herhangi bir şekilde kullanmadan önce, lütfen yerel yasalar ve yönetmeliklere göre izin verildiğini kontrol edin. Uyumlu cep telefonları hakkında bilgi için lütfen www.porsche.com adresini ziyaret edin veya Porsche Merkezinize danışın.
Plus Ses Paketi: 8 hoparlörlü ve toplam 150 watt çıkışlı ses sistemi, entegre amplifikatörlü ve dijital ses işleme özellikli
Yolcu ayak bölmesinde ve orta konsol eşya gözünde 12 volt soketler

Beyaz
Racing Sarısı
Muhafız Kırmızısı
Siyah

Tüketim ve Emisyonlar.

718 Cayman GT4 Modelleri (WLTP)*
11,1 - 10,7
l/100 km
251-242
g/km
718Spyder Modelleri (WLTP)*
11,1 – 10,7
l/100 km
251 – 242
g/km

 

Bir Porsche Merkezi Bul