Porsche Araç Oluşturucu
Porsche Araç Bulucu
Görüntülü Konuşma Randevusu
Biz Sizi Arayalım
Porsche Merkezleri
Porsche Servis Randevusu

Porsche İlkeleri

Bu alıntı, Porsche'yi Porsche yapan her şeyin kalbine ulaşır. Bir marka olarak, bir firma olarak ve bir otomobil üreticisi olarak. 65 yıldan uzun süredir, bize yol gösteren yıldızımız oldu. Çalışmalarımızın ve araçlarımızın karakterini belirleyen tüm değerleri kapsar. Bu nedenle, bunu en iyi açıklayabilecek kişinin, Porsche adını taşıyan ilk spor otomobilin yaratıcısından başkası olamayacağına şaşırmaya gerek yok: Ferdinand Anton Ernst – veya kısaca, Ferry Porsche.

Başta, çevreme baktım fakat hayal ettiğim otomobili bulamadım: gücü verimli bir şekilde kullanan, küçük, hafif bir spor otomobil. Bu yüzden, hayalimdeki otomobili kendim yapmaya karar verdim.

In the beginning, I looked around and could not find the car I'd been dreaming of: a small, lightweight sports car that uses energy efficiently. So I decided to build it myself.

Ferry Porsche

Onun hayalindeki mükemmel spor otomobil, tüm geçmişimiz boyunca bize hırs verdi. Ve her gün bu başarıya bir adım daha yaklaşıyoruz. Her konsept, her gelişme ve her yeni model ile. İzlediğimiz yolda bir planımız, hepimizi birleştiren bir amacımız var. Buna kısaca Porsche İlkesi adını veriyoruz. Çalışmalarımızın ardında yatan ilke, her şeyden daima en fazlasını çıkarabilmek. İlk günden beri performansı, mümkün olan en akıllı şekilde hıza ve başarıya dönüştürmeye çabalıyoruz. Artık her şey beygir gücünden ibaret değil; önemli olan her beygir gücünün ardında ne kadar fikir olduğu. Bu ilkenin kökeni yarış pistine dayanıyor ve otomobillerimizin her birinde şekil alıyor. Biz buna "Akıllı Performans" diyoruz.

Gelenek

Porsche hikayesi, bir vizyon ile başlar. Ve bu vizyonun gerçeğe nasıl dönüştüğünü anlatır.

Yenilik

70 yıldır hedefimiz, gelecek. Peki bu hedefe nasıl ulaşacağız? Daha fazla güç ve verimlilik ile. Kısacası, daha fazla fikir üreterek.

Tasarım

Bir Porsche'nin şaşırtıcı özelliği, şeklin işlevselliği takip ettiği konseptin ahengidir.

İşlevsellik

Porsche'de, şekil daima işlevselliğin izindedir. Kendini kanıtlamak zorundadır. Test platformlarında. Rüzgar tünelinde. Yolun her kilometresinde.

Performans

Spor otomobiller üretiyoruz, çünkü 1948'den beri yaptığımız bu. Ve bu iyi bir şey.

Her Gün Kullanılabilirlik

Bir Porsche sıradan bir spor otomobil değil, hava nasıl olursa olsun, her gün sürülebilecek bir spor otomobildir.

Ayrıcalık

Bir Porsche, bir araçtan fazlasıdır. Özgürlüğün ve yaşama karşı benzersiz bir yaklaşımın ifadesidir. Eşsiz bir rüyanın gerçeğe dönüşmesidir.

Toplumsal Benimseniş

Porsche markasının toplumda sağlam bir yere sahip olması, bizim için çok önemli. Ve erişilebilir bir hayali temsil etmesi.